Ballkani izgubio od Astane. Evo zašto je to dobro za Dinamo...

4

Momčad koju su "modri" pobijedili slavila je protiv momčadi od koje je hrvatski prvak izgubio. Rezultat odgovara i Dinamu koji pobjedom nad Viktorijom može doći na vrh skupine

Dok su se nogometaši Dinama pripremali za utakmicu protiv Viktorije Plzen, u Prištini se odigrao drugi susret skupine C Konferencijske lige, između Ballkanija i Astane.

Momčad koju su "modri" pobijedili slavila je protiv momčadi od koje je hrvatski prvak izgubio. Odnosno, Astana je na gostovanju srušila Ballkani 2-1 i upisala prve bodove.

Priština: FC Ballkani i GNK Dinamo u utakmici 2. kola UEFA Konferencijske lige

Zanimljivo, svi golovi pali su na samom početku susreta. Kazahstanski prvak poveo je golom Hovhanisjana u 7. minuti, no domaćin je izjednačio 70 sekundi kasnije preko Kuča. Novo vodstvo i pobjedu gostima je osigurao Bejsebekov u 23. minuti.

Gol Astane za 1-0 pogledajte OVDJE

Gol Ballkanija za 1-1 pogledajte OVDJE

Gol Astane za 2-1 pogledajte OVDJE

Za pobjedničku momčad čitavu je utakmicu, između stativa, odradio Josip Čondrić, dok su Marin Tomasov i Stjepan Lončar dobili posljednjih 15-ak minuta.

Produbljuje se kriza Dinama, Viktoria slavila na Maksimiru!
Legia slavila protiv Zrinjskog u Mostaru! VAR poništio dva gola 'zrinji' u drugom poluvremenu

Astana sad ima tri boda, ali je zbog najlošije gol-razlike i dalje na dnu. Ovakav rezultat svakako odgovara i Dinamu, koji pobjedom nad Viktorijom može doći na vrh skupine.

Zagreb: Prva utakmica grupne faze UEFA Konferencijske lige, GNK Dinamo - Astana