Komentari 51

VIDEO Pogledajte čudesan gol Bellinghama i Modrićev asist za pobjedu protiv Barcelone!

Barcelona je vodila protiv Real Madrida, a onda je Carlo Ancelotti u 64. minuti uveo Luku Modrića. I riješio susret. Real je nedugo nakon toga izjednačio, a u završnici je hrvatski kapetan asistirao za pobjedu 2-1

Nema više Lea Messija i Cristiana Ronalda, ali El Clasico je i dalje najgledanija i najveća utakmica na svijetu. Ni ovaj put nije razočarao.

Real Madrid je preokretom slavio protiv Barcelone (2-1) u fantastičnom El Clasicu koji se igrao u sklopu 11. kola La Lige i po prvi put na olimpijskom stadionu u Barceloni.

LaLiga - FC Barcelona v Real Madrid

Blaugrana je silovito ušla u susret i povela već u šestoj minuti golom Ilkaya Gündögana koji je iskoristio niz pogrešaka u Realovoj obrani i zakucao za 1-0.

Katalonci su dominirali kroz gotovo cijeli prvi dio. Fermin Lopez je u 16. minuti pogodio stativu, promašivali su zicere, a Real je za to vrijeme djelovao potpuno izgubljeno, bezidejno i sterilno. Ipak, Madriđani su izdržali pa su na predah otišli s minimalnim zaostatkom.

LaLiga - Real Madrid v Osasuna

Carlo Ancelotti nije ništa htio mijenjati na početku, a to ga je skoro koštalo. Barca je nastavila mljeti istim tempom pa je Araujo na samom početku drugog dijela pogodio stativu. Ipak, kada je trener Reala u 60. minuti u igru uveo Camavingu i Luku Modrića, koji je zaigrao 500. susret za Madriđane, stvari su se promijenile na terenu.

Kraljevski klub djelovao je agresivnije i povezanije, a hrvatski maestro dirigirao je igrom. I samo nekoliko minuta nakon njegovog ulaska Real je izjednačio nevjerojatnim golom Judea Bellinghama!

Pokupio je odbijanac na 25 metara od gola pa desnicom silovito pogodio desne rašlje. Ter Stegen je bio na lopti, ali udarac je bio presnažan. Kao da je ispalio projektil. Došao je za 103 milijuna eura, ali već sad polako isplaćuje taj novac, što marketinški, što golovima. Ovo mu je bio 13. u 13 utakmica, a uz to ima i tri asistencije.

Gol pogledajte OVDJE

Do kraja utakmice igralo se maksimalno otvoreno. Obje momčadi beskompromisno su jurile po drugi gol, a do njega je došao Real u 92. minuti. Zabio je čudesni Bellingham, a asistirao mu neuništivi Luka Modrić.

Hrvatski kapetan ove sezone nema veliku minutažu, ali je i dalje od krucijalne važnosti za Real. To je opet pokazao večeras u najvećem derbiju španjolskog nogometa. Real se preporodio njegovim ulaskom. Radio je ono što najbolje zna, kontrolirao je tempo i dirigirao igrom svoje momčadi pa na koncu i presudio pobjednika.