Komentari 4

Pogledajte ovo! Poništili im gol zbog pravila koje nitko ne zna. Svi su bili u šoku. Ode 1. mjesto

Villarreal je slavio protiv Rennesa (3-2) u šestom kolu grupne faze Europske lige i osvojio prvo mjesto, što ga je odvelo u osminu finala. Rennesu je za prvo mjesto bio dovoljan i bod, imali su ga u 11. minuti nadoknade, ali je gol ubrzo poništen

Igrala se 11. minuta sudačke nadoknade. Igrač Rennesa Le Fee pogodio je prečku iz slobodnjaka pa mu se lopta vratila. U nastavku akcije domaćini su zabili za 3-3 protiv Villarreala i činilo se, prvo mjesto u skupini Europske lige.

Sudac je pokazao na centar jer je i on mislio da je sve čisto, a onda se u slušalicu javio glas suca iz VAR sobe. Nakon dvije minute, sudac Karaoglan je poništio gol. Navijači i igrači Rennesa bili su bijesni.

829625506

Nikome nije bilo jasno što je tu sporno, gol ni po čemu nije bio sumnjiv, ali mnogi su, kao i sudac, zaboravili na jedno pravilo. Ili moguće da nisu ni znali za njega.

Video pogledajte OVDJE.

Naime, igrač Rennesa je iz slobodnog udarca pogodio prečku i lopta mu se vratila nazad, bez da je ikoga dirala. A to je prema pravilima zabranjeno. Gol je na kraju poništen, a Villarreal je slavio, osvojio prvo mjesto u skupini i direktno se plasirao u osminu finala. U La Ligi im ne cvijetaju ruže, ali u Europskoj ligi će se boriti za trofej.

Europa League - Group F - Maccabi Haifa v Stade Rennes

S druge strane, Rennes ide dalje s druge pozicije, a to znači da će morati u šesnaestinu finala gdje će ga čekati netko od klubova iz Lige prvaka koji su svoj put u tome natjecanju završili na trećem mjestu. Ostali su i bez 2,3 milijuna eura, koliko je pripalo pobjedniku skupine.