Komentari 40

VIDEO Slišković, Oršić, Murić... Samo elita zabija iz kornera!

4

Robert Murić doveo je Rijeku u vodstvo protiv Lokomotive fantastičnim golom direktno iz kornera koji nas je, naravno, podsjetio na legendarnog Baku Sliškovića, a u bližoj povijesti na - Mislava Oršića

Murić će izvesti korner. Murić je zabio za 1-0 Rijeke protiv Lokomotive! Na koga vas je prvo podsjetio fantastičan gol Roberta Murića? Na Blaža 'Baku' Sliškovića, naravno. No, u nešto bližoj povijesti, isto je napravio Mislav Oršić.

'Riječka sedmica' jedan je od onih nogometaša koji igra za narod, čiji potez mijenja tijek utakmica, koji samo vadi trikove iz rukava... Zbog takvih igrača ljudi se zaljubljuju u nogomet. Zabiti gol direktno iz kornera ne može svatko pa i ne pokušava svatko.

Čudesni Murić: Zabio izravno iz kornera pa izbacio novu čaroliju

Argentinac Cesareo Onzari bio je prvi nogometaš koji je zabio gol direktno iz kornera. Dogodilo se to prije gotovo cijelo stoljeće (1924.). Trend golova iz kornera u Hrvatskoj je zaživio 1980-ih kada je već spomenuti Baka Slišković spektakularnim golovima uveseljavao navijače Hajduka, koji ponajviše pamte njegov gol protiv Crvene zvezde u prvoj utakmici finala Kupa 1984. Slišković je tada zabio za 1-0, a 'bijeli' su slavili s 2-1. Baka je u Podcast Inkubatoru izjavio da je zabio sedam golova u karijeri direktno iz kornera.

Pretkraj prošle godine, na legendarnog Baku nas je podsjetio Dinamov nogometaš u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa kada je spasio svoju momčad blamaže protiv drugoligaša BSK Bijelo Brdo. Igrala se 71. minuta, Oršić se namjestio na korner, opalio desnom nogom, a lopta je u nevjerojatnoj paraboli prevarila domaćeg golmana Iliju Đilasa i odsjela u suprotnom kutu.

Oršić je potpisao novi ugovor: 'Da, htio sam otići u Englesku! Ali onda sam shvatio poruku...'

Znate li tko još spada među ostatak nogometne elite koja puca i pogađa iz kornera? Kroos, Henry, Beckham, Roberto Carlos, Ronaldinho, Forlan... Kao što smo rekli, sama elita.

Ma kakve taktike i strategije... Frajer zabije iz kornera u rašlje!