Komentari 2

VIDEO Spektakl u Dallasu! Luka Dončić i društvo nadoknadili -31 pa izgubili. Clippersi izjednačili

5

Košarkaši LA Clippersa pobijedili su na vrućem terenu u Dallasu 116-111 u četvrtoj utakmici prve runde play-offa Zapada. Ivica Zubac zabio je 13 koševa uz četiri skoka, Dončiću nije pomogao triple double

Košarkaši Los Angeles Clippersa uspjeli su poravnati omjer u pobjedama protiv Dallas Mavericksa na 2-2 u prvom krugu doigravanja NBA lige 116-111 gostujućom pobjedom u četvrtoj utakmici, a hrvatski reprezentativni centar Ivica Zubac u toj je pobjedi sudjelovao s 13 koševa, četiri skoka te po jednom asistencijom, osvojenom loptom i blokadom. Zubac je na terenu proveo 30:16 minuta uz šut za dva 6-11 dok je slobodna bacanja gađao 1-2.

NBA: Playoffs-Los Angeles Clippers at Dallas Mavericks

Bila je to nesvakidašnja utakmica u kojoj su Clippersi zahvaljujući fantastičnom šutu za tricu poveli sa 55-24 sredinom druge četvrtine. No onda se "upalio" Kyrie Irving koji je serijom svojih koševa uspio smanjiti na 66-49 do poluvremena.

U nastavku je prednost Clippersa nastavila padati sve do 78-76 pred kraj trećeg dijela da bi u četvrtoj četvrtini Clippersi ponovno pobjegli na 92-81. Ipak, Irving je još jednim udarom vratio Mavse u igru te nevjerojatnim ubačajem preko trojice suparnika čak i dovesti svoju momčad u vodstvo 105-104 2:13 minuta prije kraja.

Uslijedila je nemoguća trica Paula Georgea za novo vodstvo Clippersa, a onda je James Harden s nekoliko preciznih prodora i polaganja odveo dvoboj u mirne vode za goste.

George i Harden su utakmicu okončali sa po 33 ubačaja za Clipperse, dok Mavsima nije bilo dovoljno 40 poena Irvinga te "triple-double" Luke Dončića od 29 pogodaka i po 10 skokova i asistencija. Prolazak dalje osigurat će momčad koja prva ostvari četiri pobjede, a peta utakmica je u Los Angelesu u noći sa srijede na četvrtak.