Komentari 8

VIDEO Sudac teško oštetio Dinu Prižmića, on poludio na njega: 'Pa ovo je je**no strašno!'

Dino Prižmić je u petak ispao iz četvrtfinala Challengera u francuskom Pauu. Švicarac Leandro Riedl slavio je 3-6, 6-2, 7-5, no sudac je teško oštetio našeg tenisača u 11. gemu trećeg seta i oduzeo mu break

Out, uzviknuo je linijski sudac. Leandro Riedl poslao je loptu izvan terena, Dino Prižmić oduzeo je protivniku servis i poveo 6-5 u trećem setu. A onda preokret.

- Ispravak odluke, loptica je bila na liniji - oglasio se glavni sudac Tiago Sturmer i vratio rezultat na 40-40. I ostavio u šoku hrvatskog tenisača.

- Nema šanse, nema šanse, nema šanse - vikao je Prižmić dok je prilazio sucu.

A situacija koja ga je uznemirila je iz 11. gema trećeg seta. Leandro Riedl je servirao, hrvatski tenisač mu je reternirao, a potom je Švicarac čisti forhend poslao u aut. Vidio je to i linijski sudac, gledatelji, Prižmić pa i sam Riedl jer je loptica billa izvan linije jedno pet centimetara, ali ne i onaj čija je odluka posljednja.

- Loptica je bila na liniji, Dino. Tako sam ja to vidio. Moraš to prihvatiti - opravdavao se Sturmer.

- Pa nema šanse. Daj mi bar objasni svoju odluku - nije odustajao Dino.

Australian Open

- Već sam ti objasnio, razumijem te, ali to je moja odluka - kazao je sudac.

- Reci mi još samo jednu stvar. Što ako nakon meča vidimo da je loptica bila vani, što onda? Što ćemo onda? - pitao ga je Prižmić.

- Ja sam to tako vidio. Već sam ti objasnio sve, sada se moraš vratiti na teren i nastaviti s igrom - poručio mu je Sturmer.

- Ovo je je**no strašno - nije mogao vjerovati Dino.

Vidno ogorčeni i razočarani Prižmić vratio se na teren, ali više nije igrao isto nakon velike sudačke pogreške. Riedl je iskoristio taj poklon pa s dva poena u nizu osvojio servis gem i potom oduzeo servis iznerviranom Dini za plasman u polufinale Challengera u francuskom Pauu.