Komentari 38

VIDEO Tudor srušio Juventus! Održao lekciju 'staroj dami', evo kakvu golčinu je dao Simeone

Verona je nakon prvih 45 minuta imala dva gola prednosti, koje je uspjela sačuvati do kraja. Redali su se napadi, trajao je pritisak gostiju, ali Tudor je preživio i došao do treće velike pobjede ove sezone

Pali su Roma i Lazio, na San Siru u Milanu imala je 2-0 na poluvremenu pa izgubila, a sada je Verona Igora Tudora kreirala novu senzaciju kojom je, nevjerojatno, preskočila Juventus na prvenstvenoj ljestvici! Verona je u svojem dvorištu pobijedila Juve 2-1 u 11. kolu Serie A, a Tudor potvrdio status preporoditelja 'žuto-plavih'.

A Juventusu nije valjao...

POGLEDAJTE VIDEO:

00:34

Verona je nakon prvih 45 minuta imala ogromnih 2-0 protiv vladara talijanskog nogometa posljednjih 10 godina. No, nije to više isti Juventus. Vrlo loše, bezidejno i bez ikakve kreacije u prvom poluvremenu odigrala je momčad Massimiliana Allegrija, kojem je Tudor u izravnom dvoboju očitao nogometnu lekciju.

Italian football Serie A match - Hellas Verona FC vs SS Lazio

Za razliku od 'stare dame', igrači Verone pokazali su zube od samog starta pa do prednosti stigli već u 11. minuti. Strijelac je bio Giovanni Simeone, sin Chola Simeonea, koji je samo tri minute kasnije povećao prednost spektakularnim golom.

Namjestio se na desnicu pa iskosa izvan šesnaesterca fantastično pogodio u suprotni kut.

VIDEO GOLA POGLEDAJTE OVDJE

Juventus je mogao smanjiti rezultat pred sam kraj prvog dijela, no Paulo Dybala je u 44. minuti pogodio prečku. Kad neće, jednostavno neće.

Serie A - Hellas Verona v Juventus

Allegri je u nastavku napravio promjene, izvadio vrlo loše Bentancura i Rabiota, a uveo Locatellija i McKennieja. Upravo je Amerikanac fantastičnim golom od prečke smanjio rezultat na 2-1 u 80. minuti.

Juve je dao sve u napad, trajao je pritisak, i Dybala je ponovno bio vrlo blizu gola u 90. minuti. Sjajno je gađao desne rašlje, ali mu je golman Verone Montipo fantastičnom paradom zaustavio pokušaj za izjednačenje.

Boško Šutalo ušao je u igru u 67. minuti, Nikola Kalinić dobio šansu od 83. dok je Ivor Pandur utakmicu odgledao s klupe.

Nogometaši Verone uspjeli su izdržati silovite nalete pa u konačnici zasjesti na sedmo mjesto lige i preskočiti Juventus, koji je na osmom.