VIDEO United riješio Everton, Martial i McTominay za slavlje

Bio je ovo prvi poraz Evertona nakon niza od četiri ligaške utakmice dok je United ostvario drugu pobjedu u nizu. Skočio je na treće mjesto. I dalje se vodi velika borba za Ligu prvaka iduće sezone

U prvom ogledu 30. kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Uniteda su na svojem Old Traffordu bili bolji od Evertona te su slavili 2-0.

Premier League - Manchester United v Everton

U prvom poluvremenu, po prikazanoj igri, Manchester United je trebao imati prednost od nekoliko pogodaka, ali se na odmor otišlo tek s 1-0. Nakon što je Antony pogodio okvir vrata, a domaći igrači promašili brojne prilike, u 36. minuti je Manchester United ipak poveo.

Vrlo lijepa akcija zaključena je britkim udarcem McTominayja na koju nije mogao reagirati vratar Evertona Pickford.

U nastavku utakmice Everton je žestoko stisnuo domaćina te je prijetio izjednačenjem, no pogodak se dogodio na drugoj strani. Nakon pogreške Colemana u 71. minuti konačnih 2-0 je postavio Martial nakon asistencije Rashforda.

Bio je ovo prvi poraz Evertona nakon niza od četiri ligaške utakmice u kojima je jednom pobijedio i tri puta remizirao. Manchester United je u ovom trenutku treći na ljestvici. Everton je i dalje blizu opasne zone ispadanja, na 16. mjestu.