Komentari 16

Villarreal 'uzeo' Barceloni na Nou Campu tek prvi bod

1

Ove je sezone Barcelona na svom Nou Campu imala svih sedam pobjeda u prvenstvu. Sve do prve utakmice u novoj godini s 1-1 s Villarrealom

U 2009. nogometaši Barcelone osvojili su šest trofeja, a u 2010. krenuli su remijem. U utakmici 16. kola Primere bod s Camp Noua uzeo je Villerreal odigravši protiv domaćina 1-1. Za Barcu je sve krenulo očekivanim tijekom kada je Pedro u 7. minuti pogodio za 1-0. Neometan je sa vrha peterca gurnuo u mrežu loptu koja je do njega došla odbivši se od grede nakon udarca Thierryja Henryja. Četvrti mu je to prvenstveni gol ove sezone.
Izostanak Lionela Messija, najboljeg svjetskog nogometaša, osjetio se u igri Barcelone koja je imala terensku inicijativu, ali i dosta sreće u posljednjim minutama utakmice kada je mogla ostati i bez ijednog boda. Barcelona je do ove subote nanizala osam uzastopnih pobjeda (kroz sva natjecanja), a za prekid niza pobrinuo se David Fuster u 50. minuti uklizavanjem na ubačaj Canija. I tako je prekinut još jedan niz - Villarreal je prva momčad u španjolskom prvenstvu koja je uzela bod Barceloni kod kuće. Do sada su Barçini nogometaši bili savršeni na Camp Nou s učinkom od sedam pobjeda iz sedam utakmica.
Prvu utakmicu u kalendarskoj 2010. godini, u sklopu 16. kola Primere, odigrali su Valencia i Espanyol. Slavio je domaćin na Mestalli 1-0 golom Nikole Žigića. Precizan udarac vrijedan tri boda srpski je napadač uputio glavom u 92. minuti na asistenciju Joaquina s desne strane.  Valencia je pobjedom privremeno zasjela na treće mjesto ljestvice prestigavši Sevillu.