Komentari 11

Hajduku donio zadnju europsku pobjedu u grupi. Sad su njegov klub izbacili iz prve srpske lige

Ante Vukušić (31) i njegov FK Kolubara iz Lazarevca ispali su elitnog ranga srpskog nogometa nakon što mu je tamošnji savez oduzeo devet bodova zbog namještanja utakmica, piše Kurir.

Pod istragom srpskog nogometnog saveza (FSS), a po prijavi nadležnih organa Uefe, bili su klubovi: FK Kolubara Lazarevac, FK Spartak Subotica, FK Mladost GAT Novi Sad i RFK Novi Sad.

Analizom utakmica FK Mladost GAT - FK Kolubara, FK Kolubara - FK Spartak i RFK Novi Sad - FK Radnički NB, savez je utvrdio ozbiljne prekršaje i oduzeo devet bodova Kolubari, dok su Spartak i Mladost kažnjeni novčanom kaznom u iznosu od po tri milijuna dinara (otprilike 25.000 eura). Za utakmicu RFK Novi Sad - Radnički NB postupak je prekinut zbog nedostatka dokaza.

Kolubara je ranije bodovno osigurala ostanak u elitnom rangu srpskog nogometa, no uslijed odluke FSS-a pali su na posljednje mjesto s 29 bodova.

Vukušićeva momčad u posljednjem kolu prvenstva dočekuje Radnički iz Niša, no i eventualnom pobjedom ne može pobjeći iz zone ispadanja.

"Sinjski dijamant", kako ga je prozvao komentator Drago Ćosić, zabio je pobjednički gol u zadnjoj Hajdukovoj pobjedi u skupini nekog europskog natjecanja, u Europskoj ligi davne 2010. na Poljudu protiv Anderlechta (1-0).