Komentari 19

Watford odškolovao United pa tek 2. put pobijedio ove sezone

1

Domaćin je potpuno zasluženo stigao do važna tri boda, međutim sve je moglo bit drugačije da je Jesse Lingard u 35. minuti zabio ono što je morao. Ipak, Watford je slavio pa - zadržao posljednje mjesto u ligi

U susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva 'fenjeraš' Watford pobijedio je Manchester United s 2-0 ostvarivši tek drugu pobjedu ove sezone.

Watford je dočekao United s tek jednim osvojenim bodom u zadnjih pet kola, tek jednom pobjedom ove sezone, te samo jednom pobjedom u 12 premierligaških ogleda protiv "Crvenih vragova".

Naime, napadač Uniteda je sam krenuo gotovo s centra prema Benu Fosteru, ali je očajno reagirao pokušavši ga lobati. Lingard je posljednji pogodak u prvenstvu zabio u prosincu 2018. godine, a nakon toga je na terenu proveo više od 25 sati bez postignutog pogotka.

Watford je poveo u 50. minuti golom Ismaila Sarra nakon nespretne reakcije Davida de Gee kojem je lopta 'iscurila' iz ruku. Svega četiri minute kasnije Aaron Wan-Bissaka je skrivio kazneni udarac kojeg je realizirao Troy Deeney za 2-0.

Do kraja utakmice očajni United je pokušao ugroziti suparnički gol, ali nije uspio niti ublažiti poraz.

Watford je sa 12 bodova i dalje na začelju, isti broj bodova na 19. mjestu ima i Norwich City, dok Aston Villa na 18. mjestu, koje također vodi u niži rang natjecanja, ima 15 bodova. Zona spasa počinje sa 17. pozicijom koju drži Southampton sa 18 bodova.

Manchester United je ostao na osmom mjestu sa 25 bodova, 24 manje od lidera Liverpoola. (bt)

zv stoka 17:15