Komentari 30

Westbrooku 6. 'triple-double', Thompson dao 60 u 29 minuta!

1

Košarkaš Golden Statea utrpao je nestvarnih 60 poena za samo 29 minuta dok playu Oklahome nedostaje još jedan 'triple-double' kako bi izjednačio rekord velikog Michaela Jordana

Kakva noć u NBA-u! Takva da su i sjajni hrvatski košarkaši pali u drugi plan. Russell Westbrook je upisao svoj 6. 'triple-double' zaredom, a Klay Thompson praktički nije mogao promašiti u razbijanju Indiane. Košarkaš Golden Statea utrpao je nestvarnih 60 poena za samo 29 minuta dok playu Oklahome nedostaje još jedan kako bi izjednačio rekord velikog Michaela Jordana.

Naši su noćas ubilježili dobre igre. Dario Šarić je u porazu svoje Philadelphije kod kuće od Denvera 106-98 (27-18, 26-33, 17-23, 28-32) upisao 17 poena i 8 skokova za 24 minute, te ostvario jednu ukradenu loptu i jednu blokadu (šut iz igre 6-12, šut za tri 3-6).

I Brooklyn je izgubio noćas. Washington je slavio na gostovanju 118-113 (29-32, 22-34, 32-15, 35-32), a Bojan Bogdanović zabio je 18 poena uz 3 skoka i 2 asistencije (šut 5-14, šut za tri 2-7) za 28 minuta. Justin Hamilton postigao je 2 poena i upisao 2 skoka za 13 minuta.

Ivica Zubac nije igrao u porazu LA Lakersa od Utah Jazza 107-101.

Golden State je noćas bio raspoložen i deklasirao je Indianu u svojoj Oracle Areni 142-106 (38-27, 42-23, 36-33, 26-23). Nezaustavljiv je bio Klay Thompson, koji je utrpao 60 poena, upisao dva skoka i jednu asistenciju (šut iz igre 21-33, trica 8-14). Steph Curry ostao je na 13 poena, ali je podijelio 11 asistencija i imao dvije ukradene lopte. Kevin Durant je zabio 20 uz 8 skokova i 4 asistencije.

Indianu je predvodio Paul George s 21 poenom, 10 skokova i tri asistencije dok je Jeff Teague dao 16 uz tri skoka i 6 asista.

Warriorsi su na omjeru 18-3 i prva su momčad Zapada dok je Indiana na 10-11.

Russell Westbrook ne staje! Čudesni Amerikanac upisao je svoj 6. 'triple-double' zaredom u pobjedi Oklahome City Thunder na gostovanju kod Atlante Hawks 102-99 (23-21, 32-33, 28-15, 19-30). Oklahoma je nanizala pet pobjeda zaredom i šesta je na Zapadu.

City Thundere je do pobjede predvodio Westbrook s 32 poena, 13 skokova i 12 asistencija, a Anthony Morrow postigao je 15 uz dva skoka. Steven Adams je zabio 12 uz 10 skokova.

Najbolji kod Atlante bio je Paul Millsap s 24 poena, 5 skokova i 4 asistencije,a odmah do njega bio je Dennis Schroder sa 17 poena, 6 skokova i 8 asista.

Spomenimo da je Portland pobijedio Chicago 112-110 (29-32, 36-25, 21-30, 26-23) u United Centreu a prednjačili su Damian Lillard s 30 poena, 4 skoka i 7 asistencija kod Trail Blazersa te Dwayne Wade s 34 poena, 4 skoka i 4 asistencije kod Bullsa.

Cleveland i Toronto odigrali su uzbudljivu utakmicu koja je na kraju otišla u korist Cavaliersa 116-112 (30-27, 32-34, 28-20, 26-31). James, Irving i Love kombinirano su ubacili 86 poena što je bilo dovoljno za 14. pobjedu u sezoni. Bila je to prva pobjeda Cavsa nakon niza od tri poraza.

Lebron James ubacio je 34 poena uz 8 skokova i 7 asistencija, a slijede ga Kevin Love s 28 poena i 14 skokova te Kyrie Irving s 24 poena, 2 skoka i 7 asistencija. Kod Toronta najbolji je bio DeMar DeRozan s 31 poenom, 4 skoka i 5 asistencija dok je Kyle Lowry postigao 24 poena uz 3 skoka i 9 asistencija.