Komentari 153

Wolfsburg pregazio Bavarce: Dost i De Bruyne po dva gola

5

Bayernu u 102 bundesligaške utakmice nijedan igrač nije uspio zabiti dva gola u 90 minuta. U petak su mu dvojica igrača zabila po dva gola, za uvjerljivu pobjedu 4-1

Zanimljiv je bio prvi bundesligaški dan u 2015. godini. Wolfsburg je nadigrao Bayern s 4-1 i prekinuo velike serije Bavaraca u Njemačkoj. Prvi put poslije gotovo šest godina Bayern je primio četiri gola u jednoj utakmici, prvi put poslije 102 utakmice neki je igrač zabio dva gola protiv Bayerna, a Pepu Guardioli i ostatku društva to je bio prvi poraz u Bundesligi još od 12. travnja 2014. godine.

Ivan Perišić odigrao je 80 minuta u pobjedi zelenih, koji su poveli već u četvrtoj minuti. Brza kontra išla je od noge do noge, Kevin De Bruyne nesebično je ostavio Basu Dostu da zabije za 1-0 pored nemoćnog Manuela Neuera

Dost je čudesan gol zabio u prvoj minuti nadoknade prvog dijela. Iz voleja je pogodio rašlje, za 2-0 Wolfsburga nakon prvih 45 minuta. Tamo gdje je on stao, nastavio je De Bruyne, koji je u drugih 45 minuta pogađao dva puta.

Prvo je u 53. minuti povisio na 3-0, a nakon što je Juan Bernat smanjio na 3-1 u 55. minuti, De Bruyne se poigrao s Danteom u 73. minuti za konačnih 4-1. To znači da Wolfsburg, koji se minutom šutnje prije utakmice prisjetio Juniora Malande, zaostaje osam bodova za liderom nakon 18 kola Bundeslige.

Ostale utakmice igraju se u subotu i nedjelju.