Komentari 28

Zabija i asistira: Ovakav Alen Halilović pomogao bi Barci...

5

Barcelona je ostala na 12 igrača nakon svih ozljeda, nema sumnje da bi Halilović u ovakvoj formi našao svoje mjesto u prvom sastavu. Zabio je prvijenac za pamćenje

Presretan sam ovdje. Igram puno, već imam gol i dvije asistencije, a Sporting je sjajan klub, govorio je Alen Halilović nakon što je još jednom skrenuo pozornost na sebe.

Naš je talent zabio svoj prvijenac u Primeri , baš u svojem dojučerašnjem domu. Naime, Sporting je gostovao u Barceloni kod Espanyola, a već u desetoj minuti Alen je uzeo loptu na 20-ak metara od gola, točno po sredini, raspalio lijevom nogom i pogodio dalji kut Paua Lopeza.

- Naravno, moram se zahvaliti svim suigračima za taj gol - dodao je Halilović .

Bilo je to za 1-0, Sporting je u sudačkoj nadoknadi osigurao pobjedu 2-1, a navijači su znali prepoznati tko je najzaslužniji za to. Halilović , kojeg su prozvali Guajilović (guaje znači dijete na španjolskom), nastavlja osjećati ljubav fanova, pa je proglašen za igrača utakmice.

Više glasova u cijeloj sezoni dobio je samo Alberto Lora, pa bi naš dragulj posudbu mogao završiti s titulom igrača sezone u Gijonu. A da je Barcelona pričekala samo koji tjedan, možda se posudba ne bi ni dogodila. Haliloviću bi se otvorilo mjesto u prvom sastavu nakon niza ozljeda u sastavu Luisa Enriquea.

- Ma ne razmišljam o tome. Pratim sve što se događa, klub je trenutačno u lošoj formi samo zato jer nema sreće. Ali i dalje je najbolji klub na svijetu - objasnio je bivši član Barcelone .

U pravu je. Posudba je bila fantastična odluka, već s 19 godina pokazao je da ima svoje mjesto u najjačoj europskoj ligi.