Zadarska eksplozija u završnici trilera u Višnjiku

6

U prvoj službenoj košarkaškoj utakmici u ŠC Krešimira Ćosića u Višnjiku Zadar je preokretom u finišu utakmice pobijedio Split 81-67

Dvorana nije bila rasprodana, ali s više od 7000 ljudi susret Zadra i Splita CO, repriza prošlosezonskog finala PH, bila je najposjećenija košarkaška utakmica od osamostaljenja Hrvatske.
Bučna atmosfera, filmski isječci s potezima Kreše Ćosića na velikom visećem semaforu, plesačice u pauzama između četvrtina, sretnici koji su prisustvovali povijesnom događaju u Višnjiku... bio je to zaista pravi spektakl.
Vidjelo se, doduše, da su obje momčadi još “tvrde” nakon priprema, utakmica nije bila pretjerano kvalitetna, ali je više od tri četvrtine bila izuzetno zanimljiva. Splitska nada Mario Delaš postigao je prvi koš u Višnjiku, a Splićani su odlično otvorili utakmicu i poveli 17-5 te predvođeni Amerikancima Shannonom i Grantom držali vodstvo do posljednje četvrtine.
Zadar, kako je Aco Petrović najavio, oslanjao se na individualnu kvalitetu. Najzvučnija prinova Malik Dixon cijelo je vrijeme forsirao, a konačno ga je krenulo u posljednjoj četvrtini, koju su Zadrani otvorili serijom 18-2 i prelomili utakmicu. Dixon je susret završio sa 27 poena, Stipčević ubacio 13, a Johnson 10.
Kod gostiju iz Splita najefikasniji je bio Antonio Grant sa 16, dok su Shannon i Štemberger dodali po 14 poena.