Zagreb prvi put poražen, Zadrani slavili u Višnjiku

1

Zagrebaši su izgubili prvi put u Prvenstvu Hrvatske u devetom kolu Lige za prvaka. Bolji od njih bili su Zadrani u Višnjiku pobjedivši 76-70

Košarkaši Zagreba prvi su put izgubili u Prvenstvu Hrvatske. U devetom kolu porazio ih je Zadar u Višnjiku 76-70. U prvoj četvrtini činilo se kako će Mravi nastaviti svoj niz, no pet minuta bez koša u drugoj četvrtini dovelo ih je do samo +1 na poluvremenu. Nakon toga Zadar se pokazao bolji, a prednjačio je Rančić sa sedam trica. Na kraju porazom od šest razlike Zagreb itekako može biti zadovoljan. U slučaju istog broja pobjeda i poraza ove dvije momčadi prednost ima Zagreb jer su na svom parketu pobijedili sedam razlike. Tako će u slučaju međusobnih utakmica u doigravanju imati prednost domaćeg terena. Kod Zadra najefikasniji je bio Rančić s 26 koševa, a pratili su ga Perić (13) i Ružić (12). Kod gostiju je najbolji bio Ante Tomić s 13 koševa i 11 skokova, a Simon je zabio 15 koševa.