Zagreb razbio Nexe za 32. naslov prvaka! Čupiću ovacije u zadnjoj utakmici karijere | 24sata

Komentari 4

7

Kada je u 45. minuti Čupić završio, ušao je Zlatko Horvat, na drugom oproštaju od Zagreba. I stari dobri Zlaja stigao je istrčati kontru i zabiti zadnji puta u dresu Zagreba

Svi su stali na minutu. Na semaforu 30-17, Zagreb ima i 32. naslov prvaka, ali Kutija je ustala i u igračku mirovinu pljeskom ispratila Ivana Čupića.

"Čupko, Čupko, Čupko..."

Odradio je Čupko zadnjih 15 minuta u karijeri pa zadnji puta sjeo na klupu kao igrač. Pozdravio se sa svima, mahnuo publici i vodom smirivao emocije da ne buknu. Prije dva dana najavio je da će mu ova i biti zadnja jer je bio uvjeren da Nexe nema šanse u Kutiji šibica, u prvoj utakmici tzv. doigravanja za prvaka Hrvatske. Tako i bi.

Zagreb: RK Zagreb svladao NEXE i osvojio Prvenstvo Hrvatske

Derbi, a odrađivanje posla za Zagreb uz 37-23. Ništa neočekivano uz trenutačno stanje u Našicama. Prije 20-ak dana još su se Našičani koliko-toliko opirali (24-18), danas ni to, uz govor tijela kao da su došli odraditi posao pa svatko svojim putem. Iako je radni dan, nije iza gola tradicionalno bilo ni navijača iz Našica. I oni su prije kraja digli ruke od ove sezone.

Zagreb: RK Zagreb protiv RK NEXE u utakmici Prvenstva Hrvatske

Izletjeli su zagrebaši iz startnog bloka, za tri i pol minute do 5-0. Rukomet je to i za pet minuta dostižno, ali realno odmah i gotova utakmica. Kao da gosti već nisu od ranije u nokdaunu, pa su ih zagrebaši zakucali za rub ringa, a da nije ni počelo kako treba.

Dibirov i Glavaš imali su međusobno natjecanje tko će više puta ukrasti loptu i istrčati kontru, Mandić je obranio sedmerce Štrleku i Meliću pa još i zabio gol. Kosu je kao naručena bila obrana bez poštenog prekršaja, uključio se i Klarica i nije bilo nimalo ugodno biti navijač Nexea. Muke su završile na 14 razlike.

Kada je u 45. minuti Manji završio, ušao je Mali, Zlatko Horvat, na drugom oproštaju od Zagreba. I stari dobri Zlaja stigao je istrčati kontru i zabiti zadnji gol za Zagreb. A novim putem će Sirotić, Panjtar, Suholežnik, Morales koji je davno zadnju utakmicu već i odigrao. Zadnja je bila za suce, Našičanima omiljenima, Dalibora Jurinovića i Marka Mrvicu... Sretno svima.

Zagreb: RK Zagreb svladao NEXE i osvojio Prvenstvo Hrvatske Zagreb: RK Zagreb svladao NEXE i osvojio Prvenstvo Hrvatske

Zagreb - Nexe 37-23 (19-8)

Zagreb: Grbavac (2 obrane), Mandić 1 (12 obrana); Kos 6, Walczak 3, Faljić 3, Klarica 6, Gojun 1, Srna 3, Horvat 1, Sirotić 1, Čupić 1, Dibirov 6, Franković, Kavčič 2, Glavaš 3, Suholežnik

Nexe: Car (6 obrana), Radovanović (2 obrane); Račić 1, Vejin 6, Marguč 1, Sršen 2, Jotić, Fruk, Štrlek 4, Moslavac 5, Tomić 2, Cenić 1, Javorček 1, Cohen, Melić, Pribetić