Komentari 8

Zagreb srušio Pelister i rekord Arene u Šoštarićevom debiju! Rus presudio majstorijama

4

Zbog gostujućih navijača Čkembara, njih 50-ak, morao se otvarati i dio gornjeg prstena. I medijska posjeta bila je rekordna. Šoštarićev debi svima je bio mamac, ali najveći je zagrebačkoj publici, kao i uvijek, pravi Zagreb, kakav je bio protiv Kolstada i Aalborga

Četrdeset minuta mučenja i deset minuta klase Timura Dibirova. Zagrebu dovoljno za drugu pobjedu u Ligi prvaka u petoj utakmici i peti bod. Nenad Šoštarić krenuo je pobjedom protiv Eurofarm Pelistera (27-18) koji se držao skoro 50 minuta, ali nema igračinu kakvu Zagreb ima u Dibirovu. I konačnih +9 ispada da je bila laganica. Prije, kako kaže Jakov Gojun, prava balkanska utakmica.

Šoštarić: Zagreb me iznenadio pozivom. Punit ćemo Arenu, naš grad priznaje samo pobjednike

Iako najneatraktivniji protivnik od svih, Arenu je večeras ispunilo najviše publike ove sezone, više od 5000 što je jače nego na Kielu i Duvnjaku u prvom kolu. Zbog gostujućih navijača Čkembara, njih 50-ak, morao se otvarati i dio gornjeg prstena. I medijska posjeta bila je rekordna. Šoštarićev debi svima je bio mamac, ali najveći je zagrebačkoj publici, kao i uvijek, pravi Zagreb, kakav je bio protiv Kolstada i Aalborga.

Zagreb: RK Zagreb i RK Eurofarm Pelister igraju 5. kolo EHF Lige prvaka

Danas poluvrijeme i pol daleko od toga. I jedni i drugi natjecali su se tko će više griješiti i promašiti. Doslovno greška na grešku. Sirotić je bacio dvije lopte u ruke protivnicima, Morales u bunar, pa Čupić kasnije, Dibirov je promašio cijeli okvir... Nevjerojatno koliko su puta pritom Makedonci pogodili okvir. Spašavale su Zagreb stative, grede, Mandić obranama, pa samo zato Pelister nije mogao do vodstva.

Ali i to se promijenilo nakon 5-3 u 18. minuti za Zagreb. Takav se rukomet igrao, teška borba za svaki gol. Šoštarićevi noviteti bili su Faljić kao prvi izbor od pivota u obrani i napadu, Gojun na lijevom vanjskom s igračem više, Grbavac umjesto Panjtara na golu. Klarica i Kavčič čekali su s klupe, ali je Zagreb i dalje stajao u mjestu. Sirotić je povezao dva prodora, jedini među zagrebašima koji je zabio više od jednog gola u prvom poluvremenu...

Kosteski je zakačio Dibirova po licu u polukontri i dobio crveni karton, ali kako je Zagreb igrao, igrač više bio mu je minus. Kos prodaje loptu, gosti kontru, u kojoj je Klarica nogom sapleo Atanasijevića i dobio dvije minute. Kavčič je krenuo glavu kada je vidio da nitko neće, nakon 40 minuta istrčao i prvu kontru sporog Zagreba.

Zagrebaš iz Dubice eurogolom podigao Arenu: 'Zabio sam kao Balić? Pa i gledao sam Ivana'
Zagrebov ruski majstor: Susjedi nisu ni znali da sam rukometaš!

Dibirov je ubrzao dočekavši svoje minute, povezao tri gola, ukrao loptu za kontru Suholežnika u prazan gol i iznudio još jedno isključenje uz novi udarac po licu. Zagreb je u 47. prvi puta otišao na tri razlike (19-16), Dibirov krade još jednom, sve odrađuje za Čupića, koji kasnije diže i na pet razlike. Možda je Dibirova Kosteski mogao i ranije udariti.

Zagreb je konačno slomio goste, opustio se, pa je i Kos ponovio balićevsku egzekuciju za remi protiv Aalborga. Mandić je zaključao gol i Zagreb je zavšio na čak i nevjerojatnih devet razlike. Za tjedan dana gostuje u Szegedu, i to je prilika.

Liga prvaka, 5. kolo:

Zagreb - Eurofarm Pelister 27-18 (10-10)

Zagreb: Grbavac, Mandić (11 obrana); Kos 5, Ćavar, Walczak 2, Faljić 1, Klarica 2, Gojun 1, Srna, Sirotić 2, Čupić 2, Dibirov 3, Kavčič 5, Glavaš 1, Morales 1, Suholežnik 1

Eurofarm Pelister: Lesjak (6 obrana), Ghedbane; Cehte 1, Kuzmanovski, Tajnik 2, Kisum, Borzaš 3, Tankoski, Radivojević 2, Kosteski 1, Petrović 1, Atanasijević 1, Gjorgovski 1, Vasilev 2, Peševski 2, Seri 2

Sedmerci: Zagreb 2/2, Eurofarm Pelister 2/3

Isključenja: Zagreb 6 minuta, Eurofarm Pelister 10 minuta