Zekić: Taj dvojac nas je učio kako se igra nogomet. Pa igrali smo kao skupina pojedinaca!

Krenuli smo dobro, zabili smo gol i nakon toga smo nestali. Prvih 20 minuta drugog poluvremenu smo se u potpunosti raspali, rekao je Zekić nakon remija protiv Varaždina (2-2

Bio je to susret dvije momčadi koje je zahvatila velika suša. Varaždin je posljednji put u HNL-u slavio 30. rujna, a Osijek mjesec dana kasnije. Od tada nikako da uberu trobod, a plodonosno za njih nije bilo ni 18. kolo.

Sažetak Varaždin-Osijeka 01:58

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

Varaždin i Osijek remizirali su 2-2 u sjajnoj utakmici pred više od 1500 gledatelja u Varaždinu. Osječani su poveli golom Ramona Miereza u šestoj minuti, ali je priznat četiri minute kasnije zbog duge provjere u VAR sobi.

Varaždin i Osijek sastali se 18. kolu SuperSport HNL-a

Gosti su se povukli, a domaćini pritisnuli. I urodilo je plodom. Postonjski je u 38. minuti izjednačio iz penala, a na 2-1 je u 69. minuti preokrenuo Pilj, bivši igrač Osijeka. Tekla je druga minuta sudačke nadoknade, Nikola Šafarić je bio milimetar od velika tri boda, ali Slavko Bralić je u tim trenucima pogodio za konačnih 2-2.

'Njih dvojica su nas učila kako se igra nogomet'

- Šteta što nismo izdržali do kraja, ali dečki mogu biti ponosni kako su odradili utakmicu. Možemo pričati da golove primamo na kraju utakmice, ali morali smo prije zabiti treći i riješiti utakmicu prije tih zadnjih minuta. Izdominirali smo u drugom poluvremenu, bila je samo jedna ekipa na terenu - rekao je trener Varaždina Nikola Šafarić.

Očekivano, Zoran Zekić je bio razočaran igrom svoje momčadi. Ni bod ga nije razveselio, a posljednji put je slavio 28. listopada protiv Istre.

- Krenuli smo dobro, zabili smo gol i nakon toga smo nestali. Prvih 20 minuta drugog poluvremenu smo se u potpunosti raspali. Pilj i Postonjski su nas naučili kako se igra nogomet u veznom redu i jednostavno nismo uspjeli tu parirati. Mogu biti zadovoljan i sretan s bodom - rekao je Zekić pa zaključio:

- Imali smo problema tijekom cijele utakmice, jednostavno nije išlo. Nismo izgledali kao momčad, nego kao skupina pojedinaca - iskren je bio Zekić.