Žorić odličan u porazu Unicaje, domaći poraz Tabakove Caje

U skupini F, momčad Himkija je slavila u Vitoriji kod Caje Laboral 83-71. Momčad Caje Laboral, koju vodi hrvatski stručnjak Žan Tabak, upisala je drugi poraz u nizu

Odlična partija našeg Luke Žorića nije pomogla momčadi Unicaje, koja je na svom parketu u Malagi izgubila od Anadolu Efesa sa 78-73 u 6. kolu E skupine Eurolige u Top 16 fazi…

Žorić je u 33 minute igra ubacio 20 koševa, najviše na utakmici, te je dodao 5 skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu. Šutirao je 7-13 za dva poena i 6-7 slobodna bacanja.

Krunoslav Simon kod domaćina je odigrao 14 minuta i postigao 5 koševa uz 5 skokova, jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu. Šutirao je 1-5 dvice, 0-1 trice i 3-3 slobodna bacanja.

Kod gostiju je najbolji strijelac bio Jordan Farmar s 15 koševa, ali je zapravo najučinkovitiji bio Kerem Gonlum s 13 koševa i 10 skokova. Naš Stanko Barać je u nepunih 11 minuta igre postigao 4 poena (2-4 iz igre) uz dva skoka i jednu izgubljenu loptu.

Anadolu Efes je nakon startnog poraza u Moskvi kod CSKA u drugom dijelu natjecanja, ostvario petu uzastopnu pobjedu i sve je bliže plasmanu u četvrtfinale, od kojeg se udaljila Unicaja, koja je sada na omjeru 2-4.

Panathinaikos se neočekivano mučio u Ateni protiv Brose Basketsa, ali ga je nekako ipak uspio svladati 76-73. Domaćine su predvodili Bramos sa 16 koševa, Lasme s 15 uz 9 skokova, te Diamantidis koji je uz 7 poena imao 5 skokova i čak 9 asistencija. Naš Roko Leni Ukić je u 12 minuta igre postigao 2 koša (1-2 dvice, 0-1 trice). Kod gostiju je Nachbar ubacio 16 koševa, a Ford 15 uz čak 14 skokova. Panathinaikos je upisao četvrtu pobjedu u Top 16 fazi, a Brose Baskets pretrpio šesti uzastopni poraz.

U skupini F, momčad Himkija je slavila u Vitoriji kod Caje Laboral 83-71. Momčad Caje Laboral, koju vodi hrvatski stručnjak Žan Tabak, upisala je drugi uzastopni poraz u Top 16 fazi, nakon onog od Barcelone u prošloj rundi, također u Vitoriji. Prije te utakmice, Caja Laboral je imao 17 uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima, ali je očito izgubio tu pobjedničku formu.

Zoran Planinić, koji je tijekom karijere dvije sezone proveo u Caji Laboral, tadašnjoj TAU Ceramici, dočekan je od domaćih navijača velikim aplauzom na predstavljanju. Na lijepoj dobrodošlici je ''zahvalio'' vrlo dobrom predstavom u dresu Himkija. Ubacio je 13 koševa uz 5 skokova, 6 asistencija i jednu osvojenu loptu, ali je imao i četiri izgubljene. Šutirao je 4-9 dvice, 1-3 trice i 2-4 slobodna bacanja. U završnici je prelomio utakmicu kada je nakon odličnog prodora poentirao 44 sekunde prije kraja za vodstvo svoje momčadi 78-71. Nakon toga je sa sirenom ubacio tricu. Krešimir Lončar je malo igrao za Himki zbog rane tri osobne pogreške, te je ubacio dva poena iz slobodnih bacanja, uz dvije osvojene lopte i jednu asistenciju.

Najefikasniji u Himkiju bio je Kelvin Rivers sa 16 koševa, a kod domaćina Fabien Causeur s 15.

Obje momčadi sada su na omjeru 4-2. Barcelona i Siena imaju omjer 5-1.