Zubac nadskakao Miami, prvak neočekivano pao kod Detroita

Lakersi su se raspali u zadnjoj četvrtini, sedam minuta bili su bez koša kod Pistonsa, a LeBron James u nastavku je zabio samo dva poena, a Detroit je pobijedio 107-92

Los Angeles Clippersi Ivice Zupca su sinoć sa 109-105 u gostima pobijedili Miami Heat, a hrvatski košarkaš je u 21 minuti na terenu zabio šest koševa (šut iz igre 2/4), pridodavši tome osam skokova i jednu asistenciju.

Nicholas Batum je za Clipperse zabio 18 koševa, Lou Williams je dodao 17, a po 16 svaki su ubacili Marcus Morris Sr. i Reggie Jackson.

Kako zakucava Zupčeva djevojka 00:36

Tyler Herro, u svojoj prvoj utakmici naon ozljede, predvodio je Miami sa 19 poena i deset skokova te pet asistencija. Gabe Vincent je dodao 18 koševa, a Bam Adebayo je utakmicu završio sa 16 ubačaja, 13 skokova i sedam asistencija.

Detroit Pistonsi su iznenadili aktualne prvake Los Angeles Lakerse, svladali su ih na svom terenu 107-92 nakon što su ih u zadnjoj četvrtini ostavili bez koša gotovo sedam minuta. Blake Griffin je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 23 koša.

Utah Jazz na vrhu NBA lige! Babo daleko od prave forme

Za Lakerse, koji su igrali bez ozlijeđenog Anthonyja Davisa, ovo je bila utakmica s najmanje zabijenih koševa i drugi poraz zaredom u gostima nakon što su imali seriju od 10-0 na početku sezone.

Wayne Ellington je dodao 20 koševa, od čega je šest trica, za Pistonse, a Mason Plumlee 17 koševa i deset skokova.

LeBron James je bio najbolji pojedinac kod Lakersa sa 22 koša, ali je zabio samo dva u drugom poluvremenu. Osim toga, upisao je deset asistencija  i sedam  skokova. Kyle Kuzma je također ubacio 22 koša, a Talen Horton-Tucker 13.

James i Dončić zablistali: Tako je to kad jedeš maminu hranu

Houston Rocketsi su kod kuće sa 104-101 bili bolji od Portland Trail Blazersa, a do pobjede ih je predvodio Victor Oladipo sa 25 pogodaka, ukljućujući i polaganje 26,2 sekunde prije kraja što je njegovoj momčadi donijelo prednost od tri poena.

Damian Lillard je bio najbolji u redovima Portlanda, zabio je 30 koševa, a  Anfernee Simons je promašio šut za izjednačenje na zvuk sirene za kraja. Simmons je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa 13 koševa.

Phoenix Sunsi su sa 114 - 93 bili bolji od gostujućih Golden State Warriorsa, a Mikal Bridges je predvodio sedam igrača Phoenixa s dvoznamenkastm učinkom sa 20 poena. Stephen Curry je sa 27 koševa bio najbolji strijelac utakmice i poraženih Warriorsa. Dario Šarić nije konkurirao za sastav Phoenixa.