Zubac raspucan protiv Dončića, deveta pobjeda Clippersa u nizu

Hrvatski je košarkaš odigrao 24:56 minuta za Clipperse i pobjedi je pridonio s 12 koševa

LA Clippersi Ivice Zubca su sinoć upisali devetu pobjedu zaredom svladavši na gostovanju sa 120-111 Dallas Maverickse. Hrvatski je košarkaš odigrao 24:56 minuta za Clipperse i pobjedi je pridonio sa 12 koševa (šut iz igre 5/6), devet skokova i jednom ukradenom loptom.

Kako zakucava Zupčeva djevojka 00:36

Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Kawhi Leonard koji je utakmicu završio sa 30 poena i 10 skokova, a Norman Powell je dodao 21 koš. James Harden je ubacio 17 koševa uz 11 asistencija za Clipperse.

Luka Dončić je bio najbolji kod Dallasa sa 28 koševa, 10 skokova i 10 asistencija. Tim Hardaway Jr. je zabio 21 poen s klupe.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 124-116 nadigrali Utah Jazz, a  Sam Merrill je za pobjedu svoje momčadi zabio osam trica u ukupnom učinku od 27 koševa. Luka Šamanić nije konkurirao za sastav Utaha.

Bivši Cavaliers Lauri Markkanen i Collin Sexton predvodili su Jazz sa 26, odnosno 20 poena. Markkanen je upisao 10 skokova.

Embiid zabio 51 koš

Sjajnu večer imao je Joel Embiid koji je zabio 51 koš za domaću pobjedu svojih Philadelphia 76ersa 127-113 nad Minnesota Timberwolvesima.

Embiidu je to bila 12. uzastopna utakmica s najmanje 30 poena, a ugrabio je i 12 skokova. Tyrese Maxey je dodao 35 ubačaja za Philadelphiju.

Anthony Edwards predvodio je Timberwolvese sa 27 poena, dok je Karl-Anthony Towns dodao 23 poena i 13 skokova.

Boston Celtics su prekinuli niz od četiri poraza svladavši na gostovanju sa 144-119 Sacramento Kingse, a do pobjede su ih sa po 28 koševa predvodili Jaylen Brown i Derrick White. Kristaps Porzingis vratio se u postavu Celticsa i ubacio 24 poena. De'Aaron Fox postigao je rekordnih 29 poena za Kingse, čiji je niz od tri pobjede okončan.

Indiana Pacersi su u Indianapolisu sa 144-113 bili bolji od Charlotte Hornetsi. Buddy Hield ubacio je 19 od svojih 25 koševa u trećoj četvrtini, a Indiana je iskoristila izvrstan šut iz daljine kako bi prekinula niz od četiri poraza. Tyrese Haliburton je dodao 19 poena i 13 asistencija, a Myles Turner 18 poena.

Hornetsi su izgubili šestu utakmicu zaredom unatoč 25 poena Terryja Roziera i 21 poenu Brandona Millera.

Miami Heat su u gostima sa 115-106 pobijedili Orlando Magic. Tyler Herro je sa 28 koševa predvodio sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom za pobjedu Miamija. Bam Adebayo ubacio je 18 poena, a Haywood Highsmith dodao je 15 za Miami, koji je vodio s čak 24 poena i prekinuo Orlandov niz od devet pobjeda na domaćem terenu. Josh Richardson, Duncan Robinson i Thomas Bryant ubacili su po 12 poena, a Jaime Jaquez Jr. 10.

Cole Anthony bio je najbolji strijelac Orlanda sa 20 koševa.

Jokićev double double

Denver Nuggets su sa 113-104 bili bolji od domaćih Toronto Raptorsa, a predvodio ih je Nikola Jokić sa 31 ubačajem i 15 skokova. Jamal Murray dodao je 20 poena za Nuggetse, kojima je ovo peta pobjeda u zadnjih šest utakmica.

U redovima Raptorsa najbolji je Scottie Barnes sa 30 pogodaka.

Chicago Bulls su kod kuće sa 124-108 pobijedili LA Lakerse kojima je to treći poraz zaredom.

Domaćina je predvodio DeMar DeRozan sa 27 koševa.

Lakersima nije pomogao ni raspoloženi LeBron James kojem je 'za dlaku' izmakao triple-double učinak. Utakmicu je završio sa 25 poena, 10 skokova i devet asistencija. Slijedio ga je Austin Reaves s 21 poenom, dok je Anthony Davis ostvario double-double učinak od 19 poena i 14 skokova.

New York Knicks su u gostima sa 121-102 bili bolji od Brooklyn Netsa. Julius Randle postigao je 19 od svojih 26 koševa u prvom poluvremenu, a Donte DiVincenzo dodao je 23 poena i pogodio pet od 13 New Yorkovih.

Atlanta Hawks su sa 134-127 nadigrali Houston Rocketse, a Trae Young završio je s najmanje 30 koševa i 10 asistencija petu uzastopnu utakmicu.

Young je utakmicu završio sa 30 poena i 14 asistencija. Bogdan Bogdanović je ubacio 22 poena, a Okongwu je upisao 19 koševa i 11 skokova.