Obavijesti

News

Komentari 51

Sve istražuje policija: Bez struje ostao dio bolnice u Dubravi, netko je razvalio dio sklopke

Sve istražuje policija: Bez struje ostao dio bolnice u Dubravi, netko je razvalio dio sklopke

Netko je jutros provalio u ormarić za struju, i teškim metalnim predmetom razvalio dio sklopke. Riječ je o prostorima u koje ne može ući bilo tko. Tu su samo računala, a pacijenata ovdje nema

Kako neslužbeno doznajemo od upućenih u KB Dubrava, netko je jutros provalio u ormarić za struju, i teškim metalnim predmetom razvalio dio sklopke. Riječ je o prostorima u koje ne može ući bilo tko, i gdje se nalazi dio administracije odnosno prostorije liječnika s računalima. Pacijenata ovdje nema, tako da nitko nije bio ugrožen. U blizini se, doznajemo, nalazi soba sa serverima, u kojoj međutim nije nestalo struje. 

- Čini se da je ovo napravio ipak netko tko je znao što radi - rekli su nam upućeni izvori. Odmah je pozvana policija.

Zagrebačka policija dobila je dojavu da u KB Dubrava imaju probleme sa strujom.

Izvidi su trenutno u tijeku, a više informacija očekuje se nakon očevida, doznajemo.

Kako se može čuti od ljudi u bolnici, nije im jasno zašto bi netko ovo napravio. To je dio 2. gdje su sobe liječnika s računalima, a njih nekoliko radi u Primarnom respiracijskom centru.

- Očito ovakvi događaji više nisu rezultat slučajnosti, jer za razbiti vrata na ormaru i teško oštetiti masivnu električnu sklopku potrebno je imati namjeru, vremena i teškog alata. Najkraće, ovo se može smatrati namjernim oštećenjem, a nadam se da će policija, kojoj je prijavljen cijeli događaj, utvrditi sve činjenice i odgovorne. Ono što je važno, poduzeli smo i dodatne mjere zaštite objekta i sigurnosti pacijenata i osoblja bolnice - izjavio je za HTV v.d. ravnatelja Klinike bolnice Dubrava prof. dr. sc. Ivica Lukšić.

Očekuje se službeno priopćenje Ministarstva zdravstva o događaju. 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 51
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
VIDEO 'Ministar of Kroejša'! Evo kako je Grdović ušao na stadion
POGLEDAJTE SNIMKU!

VIDEO 'Ministar of Kroejša'! Evo kako je Grdović ušao na stadion

Automobil prilazi stadionu u Torontu, uoči utakmice Vatrenih. Vozač redaru govori: 'Ministar of Kroejša!'. A kraj njega sjedi Mladen Grdović. Nadrealne scene pogledajte sami. Čovjek stvarno živi bolje nego ministar
'KO ŽIV, 'KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju
TOPLINSKI UDAR

'KO ŽIV, 'KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju

Danas Hrvatsku očekuje pretežno sunčano i izuzetno vruće vrijeme, s temperaturama koje dosežu i 36°C. Povremeno je moguća umjerena naoblaka i rijetki lokalni pljuskovi u unutrašnjosti Dalmacije