Komentari 558

Duvnjak spasio u posljednjoj minuti, Hrvatska među osam!

11

Teškom mukom Hrvatska je pobijedila Brazil s 26-25 u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru. Kopljar i Karačić čuvali su vodstvo, Duvnjak zabio za pobjedu

Igrači Slavka Goluže pobrinuli su se za novu dramu i još ponešto izgubljenih živaca svojih navijača. Tek u dramatičnoj završnici pobijedili su Brazil s 26-25, čime su izborili četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru, gdje će igrati s boljim iz ogleda Poljske i Švedske

Ovu utakmicu malo će tko htjeti zapamtiti u Hrvatskoj. Brazil je na poluvremenu vodio dva razlike, moglo je biti i tri jer su imali posljednji napad prvog i prvi napad drugog poluvremena, no Mirko Alilović obranio je udarac u 30. minuti, a u 31. su se Brazilci sami spetljali.

Bila je to samo najava najboljeg dijela igre Hrvatske. U prvih sedam i pol minuta drugog poluvremena naši su napravili 5-0, poveli s 18-15 i činilo se da će gledatelje ostaviti bez novih sijedih u kosi.

Nije se to dogodilo, Brazilci ne samo da su se vratili u igru, nego su obranom koja je bila visoko gotovo do centra izludili Golužine vanjske igrače, a u napadima redovito pronalazili put do crte, pa tako i golova. Držali su ritam od jednog gola viška sve do 22-22 sedam minuta prije kraja kad im je na kraj stao Filip Ivić.

Mladi je golman obranio sedmerac Fabiju Chiuffi, pa je Marko Kopljar uspio pronaći ponešto prostora na lijevoj strani i zabiti svoj peti gol za 23-22. Po uzoru na Kopljara i njegovu slabiju lijevu stranu, Igor Karačić zabio je za 24-23 s desne strane šest minuta prije kraja.

Alexandro Pozzer nekako je ugurao loptu u mrežu s crte za 24-24, a Karačić je i pet minuta prije kraja pogodio za 25-24. Niz grešaka na obje strane trajao je sve do posljednje minute, kad je Domagoj Duvnjak iz teške situacije zabio za 26-24 samo 45 sekundi prije kraja

Bilo je to dovoljno za pobjedu, Brazilci su smanjili na 26-25, no Hrvatska se može posvetiti utakmici u srijedu, koju će igrati protiv Švedske ili Poljske.

Kopljar je predvodio napade s pet golova, Manuel Štrlek i Domagoj Duvnjak zabili su po četiri, a Igor Karačić i Ivan Čupić po tri. Igor Vori i Damir Bičanić pogađali su dva puta, preostale golove zabili su Zlatko Horvat, Jakov Gojun i Ilija Brozović

Joao Silva zabio je svojih pet golova u prvom poluvremenu, Ribeiro, Pozzer, Petrus i Gama završili su s po tri gola.