Komentari 105

Bilićev je Bešiktaš na Anfieldu hrabro pao u završnici susreta

25

Liverpool je u prvoj utakmici 1/16 finala Europske lige na svom prepunom Anfieldu svladao turski Bešiktaš 1-0 golom Marija Balotellija iz penala u 85. minuti utakmice

Slaven Bilić doputovao je u Liverpool na prvu utakmicu 1/16 finala Europske lige u dobrom raspoloženju i dobroj formi s nadom u dobar rezultat uoči uzvrata pred svojim navijačima. Bešiktaš se držao hrabro, no na kraju ipak izgubio 0-1

Pritiskao je Liverpool od prve minute po desnoj strani gdje su odlično surađivali mladi Jordon Ibe i Daniel Sturridge, no nije bilo prave lopte koja bi probila čvrsti blok turske momčadi.

Ba promašio 'zicer'

Odlično su gosti reagirali u 35. minuti i izveli kontru koja je u samo par sekundi izbacila Dembu Ba samog pred Mignoletom, no Senegalac nije uspio provući loptu pored istrčalog golmana domaćina. Uhvatila se za glavu klupa Bešiktaša kao da je znala kako će novu takvu priliku teško dobiti.

Pokušali su domaćini do kraja prvog poluvremena udarcima iz daljine, no pokušaji Sturridgea, Morena i Hendersona odlazili su pokraj, ili preko gola.

Lallana preko gola

'Redsi' su na samom početku drugog poluvremena imali dvije velike prilike, no niti to im nije bilo dovoljno za vodstvo. Prvo je Moreno u 47. minuti loše zahvatio jednu visoku loptu s desne strane i na drugoj stativi iz voleja pucao praktički paralelno s gol crtom, a onda je dvije minute kasnije Adam Lallana promašio najveću priliku za Liverpool. Natrčao je na jednu odbijenu loptu i s ruba peterca ju praktički samo trebao pospremiti u mrežu, no ni to nije uspio već je prebacio gol.

U 63. minuti Brendan Rodgers radi dvostruku zamjenu. Vadi Allena i Coutinha, a uvodi Dejana Lovrena i Marija Balotellija. Can je tada otišao na mjesto Allena, a na njegovo Lovren u liniju s tri stopera, dok je Balotelli zaigrao u napadu umjesto malo povučenijeg i danas indisponiranog Coutinha.

Odlični Ibe

Pokazali su nešto više nakon tih zamjena domaćini, a nakon što je u 77. ušao i Sterling, činilo se kako će se turska momčad teško obraniti. Međutim, uspijevalo je to igračima Slavena Bilića sve do 84. minute kada se danas odlični Ibe sjurio dijagonalno s desnog krila u šesneaterac gdje ga s leđa ruši Motta, a poljski sudac Szymon Marciniakpokazao je na bijelu točku. Kratko su se posvađali tamo Henderson, Sturridge i Balotelli tko će izvesti taj penal, a na kraju se lopte dokopao 'zločesti Talijan'. Uzeo je zalet i na trenutak zastao, pričekao dijelić sekunde gdje će krenuti gostujući golman, i samo lagano loptu pospremio u suprotni kut za veliko slavlje domaćih navijača.

Bila je to hrabra predstava Bešiktaša koji je pao u samoj završnici, no pitanje prolaska dalje nikako nije riješeno jer će u uzvratu turska momčad imati veliku podršku svojih navijača i jedan gol prednosti nikako nije nedostižan. Dejan Lovren igrao je pola sata i pokazao smirenost, ali i dozu agresivnosti zbog koje je dobio i žuti karton pet minuta nakon što je ušao zbog oštrog prekršaja na Olcayju.