Obavijesti

News

Dječak (13) se utopio u bazenu kraj Požege, obitelj u šoku: 'Nikad se nije žalio na srce...'

Dječak (13) se utopio u bazenu kraj Požege, obitelj u šoku: 'Nikad se nije žalio na srce...'

Dječak (13) u četvrtak se utopio u bazenu. Sa suigračima iz kluba došao je na izlet

On je bio nogometaš i dobar plivač, uzoran sportaš. Nikad se nije žalio na srce. Kažu nam da pretpostavljaju da mu je srce stalo. U biti sad više to nije ni važno jer njega više nema, rekao je tetak dječaka koji je tragično stradao u četvrtak na bazenima u Velikoj.

Tetak je dodao i da poginuli 13-godišnjak ima dva brata, učenika prvog razreda srednje škole, dok mlađi brat ima samo deset mjeseci.

- Malenom ništa nije jasno, širom otvorenih očiju promatra ljude koji dolaze roditeljima iskazati sućut, čudno mu je jer svi plaču - rekao je kroz suze.

Jedva je smogao snage izaći na balkon kuće u kojoj živi obitelj. U dvorištu stoji lampion koji bolno podsjeća na veliku tragediju. U Strizivojni je velika tuga, na stadionu NK Šokadija nema nikoga, klupske prostorije su zaključane, na jednom prozoru je lampion. Tišinu jedino nakratko remeti dječja vriska i igra u dvorištu vrtića koji se nalazi odmah uz stadion.

Bolničarka koja je reanimirala dječaka: 'Trener ga je zvao, a onda ga vidio kako leži na dnu'
Bolničarka koja je reanimirala dječaka: 'Trener ga je zvao, a onda ga vidio kako leži na dnu'

- Ljudi zapravo odu tek kad ih zaborave, a dragi Ivano će zauvijek ostati u našim srcima i mislima. Počivao u miru Božjem! Iskrena sućut obitelji! - piše u objavi na Facebook stranici NK Šokadija. Krim istraživanje još traje.

- Naložili smo obdukciju tijela koja će nam dati odgovor što se točno dogodilo i to je ono što sad možemo reći - rekla je Mirela Šmital, glasnogovornica Županijskog državnog odvjetništva u Slavonskom Brodu.

Razgovori s očevicima

- Tijekom očevida policija je obavila razgovor s očevicima. izuzeti su video snimci nadzornih kamera - rekao je Siniša Jelić, službenik za odnose s javnošću PU požeško-slavonske.

- Tamo je bio i u moj nećak, s djecom je, osim njihova trenera, bila i nekolicina roditelja. Danima su se radovali što će ići na bazene u Veliku, jer to je za njih bio glavni događaj ovoga ljeta. Dječak je moj susjed, to je jedno predivno dijete i sve nas je pogodio ovaj tužni događaj - rekla je susjeda dječakovih roditelja u Strizivojni. Doznajemo da su djeca došla autobusom, iz kojega su se odmah uputila na bazen. Radosni i željni osvježenja odmah su pohrlili u bazen.

VIDEO Dječak (13) se utopio u bazenu: 'Bio je na izletu. Došli su na kupanje s trenerima'
VIDEO Dječak (13) se utopio u bazenu: 'Bio je na izletu. Došli su na kupanje s trenerima'

Liječnici savjetuju svima da prije nego što se uđe u vodu, bilo bazena, rijeke, mora ili jezera, tijelo za to treba pripremiti, dozvoliti mu da se aklimatizira na vanjsku temperaturu, posebno ako se izađe iz rashlađenog prostora, u ovom slučaju autobusa. Mogući je temperaturni šok unatoč tome što je u trenutku kad su djeca ušla u bazen temperatura vode u njemu bila nešto više od 29 stupnjeva Celzijevih. 

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
STRAVA U ZAGREBU Ukrajinac je gurnuo ženu sa zgrade i ubio ju je. Uhićen je za teško ubojstvo!
NOVI FEMICID

STRAVA U ZAGREBU Ukrajinac je gurnuo ženu sa zgrade i ubio ju je. Uhićen je za teško ubojstvo!

Iako početne informacije nisu upućivale da bi se moglo raditi o kaznenom djelu, provedenim opsežnim kriminalističkim istraživanjem utvrđene su nove okolnosti te je 47-godišnjak u nedjelju uhićen
DETALJI UŽASA Pretjecao je pa skrivio smrt troje ljudi! I on je preminuo u virovitičkoj bolnici
TRAGEDIJA

DETALJI UŽASA Pretjecao je pa skrivio smrt troje ljudi! I on je preminuo u virovitičkoj bolnici

Tijekom pretjecanja, cesta nije bila slobodna na dovoljnoj udaljenosti da vozač sigurno prođe drugo vozilo. U tom trenutku iz suprotnog smjera nailazilo je vozilo zagrebačkih registarskih oznaka kojim je upravljao 47-godišnjak...
Liječnica o tragediji u V. Gorici: Dječaka su oživljavale učiteljice, a onda i mi.  Sve smo napravili...
TUGA U VELIKOJ GORICI

Liječnica o tragediji u V. Gorici: Dječaka su oživljavale učiteljice, a onda i mi. Sve smo napravili...

Reanimacija je ukupno trajala oko 45 do 50 minuta. Liječnica Kos, koja je bila na intervenciji, navodi da su napravili sve što su mogli