NAKON TOLIKO GODINA
FOTO Srušen je Vjesnik!
Rušenje nebodera Vjesnika u Zagrebu ušlo je u završnu fazu. Nakon nekoliko mjeseci radova, u srijedu je srušen i posljednji preostali kat zgrade na raskrižju Savske ceste i Slavonske avenije, jednog od prepoznatljivih zagrebačkih simbola.
Slijedi raščišćavanje terena, a tijekom srpnja očekuje se i normalizacija prometa koji je zbog radova bio privremeno izmijenjen.
Slijedi raščišćavanje terena, a tijekom srpnja očekuje se i normalizacija prometa koji je zbog radova bio privremeno izmijenjen.
Podsjetimo, neboder je teško stradao u velikom požaru koji je izbio u noći sa 17. na 18. studenoga prošle godine. Prošlog tjedna potvrđena je optužnica protiv dvojice 18-godišnjaka koje tužiteljstvo tereti da su izazvali požar.
Prema optužnici, mladići su ušli u zgradu te na 15. katu zapalili kartonsku kutiju s papirima, nakon čega se vatra velikom brzinom proširila kroz neboder i potpuno ga uništila.
Dok jedan od optuženih od početka šuti, drugi negira da je sudjelovao u podmetanju požara. Istraga je, među ostalim, obuhvatila iskaze svjedoka, očevid na zgarištu te komunikaciju osumnjičenih putem poruka.