'Nakon izjava o antivakserima dobio sam prijetnje. Na nama je sve, cijepite se dok nije kasno' | 24sata
Obavijesti

News

Komentari 356

'Nakon izjava o antivakserima dobio sam prijetnje. Na nama je sve, cijepite se dok nije kasno'

'Nakon izjava o antivakserima dobio sam prijetnje. Na nama je sve, cijepite se dok nije kasno'

Moramo biti svjesni da će delta soj doći u naš Grad, a tada će biti kasno za cijepljenje. Ako ne postignemo veću procijepljenost od one koju imamo sada prekinut će se sezona, kaže Mato Franković...

VIDEO

Dubrovački gradonačelnik Mato Franković na Facebook profilu osvrnuo se na dobre turističke rezultate koji su ostvareni u Gradu, ali je uputio i apel svim sugrađanima da ako dođe delta soj u Grad, bit će kasno za cijepljenje. 

"Turistička sezona je krenula. Idemo u dobrom smjeru. Međutim ako se svi koji mogu ne cijepe neće ovo dugo trajati. Moramo biti svjesni da će delta soj doći u naš Grad, a tada će biti kasno za cijepljenje. Ako ne postignemo veću procijepljenost od one koju imamo sada prekinut će se sezona a time će se u potpunosti ugroziti Dubrovačko gospodarstvo. Sve je na nama.Danas nakon moje izjave o antivakserima dobio sam na desetke prijetećih poruka. Nemam problema s tim jer znam što je interes zajednice, a interes zajednice je uvijek u našem Gradu bio ispred interesa pojedinca", napisao je.

'Hoće li i na ulazu u crkvu paziti tko je cijepljen, a tko nije?'
'Hoće li i na ulazu u crkvu paziti tko je cijepljen, a tko nije?'

Podsjetimo, Franković ocijenio u subotu nedovoljnim 47 posto procijepljenih u Dubrovniku pa je pozvao Vladu RH da poduzme sve kako bi se uvela najveća moguća ograničenja za one koji se mogu, ali ne žele cijepiti.

"Sve ide u dobrom smjeru, ali moramo podizati razinu svijesti kod sugrađana koji se nisu cijepili. Ako želimo sezonu i u rujnu i listopadu, moramo se cijepiti, jer time osiguravamo kruh na našim stolovima. Čak 80 posto nas živi isključivo od turizma. Ne želim razumijeti 'antivaksere' koji nas ostale očito smatraju budalama. Nismo se mi cijepili kako bismo isključivo zaštitili svoje zdravlje, već i smanjili mogućnost širenja zaraze te time osigurali oporavak dubrovačkog gospodarstva", poručio je Franković.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 356

VIDEO

Povijesni kvar mreže: Vratila se struja u većini Dalmacije. Požar na dalekovodu u Crnoj Gori
IZ MINUTE U MINUTU

Povijesni kvar mreže: Vratila se struja u većini Dalmacije. Požar na dalekovodu u Crnoj Gori

Dogodio se raspad elektroenergetske mreže kroz tri države - prvo je krenulo iz Crne Gore, potom je prekid struje zahvatio Bosnu i Hercegovinu, a zatim i dio Hrvatske - cijelu Dalmaciju, pa sve do Rijeke i trafostanice Brinje.

Detalji eksplozije kod Obrovca: Česi u autu imali granatu s kojom se dijete krenulo igrati?!
SMRTNO STRADAO DJEČAK

Detalji eksplozije kod Obrovca: Česi u autu imali granatu s kojom se dijete krenulo igrati?!

U eksploziji su ozlijeđene i dvije žene. 49-godišnjakinji je teško ozlijeđeno oko, a dječakova 34- godišnja majka bila je životno ugrožena
Dječak poginuo, Čeh uhićen!  Ušli na vojni poligon, dječaku je dao da uzme eksplozivno sredstvo
NOVI DETALJI TRAGEDIJE

Dječak poginuo, Čeh uhićen! Ušli na vojni poligon, dječaku je dao da uzme eksplozivno sredstvo

Smatrajući da neće doći do neželjene i po život opasne posljedice, s djetetom je ušao u zabranjeni  prostor i dopustio mu da pronađeno eksplozivno sredstvo uzme i ponese sa sobom