Obavijesti

News

Komentari 134

'Pet mjesta, 20 putnika': Imali rezervaciju, a nisu mogli u bus

'Pet mjesta, 20 putnika': Imali rezervaciju, a nisu mogli u bus
1

U nedjelju je, zbog problema na liniji Beč - Zagreb, intervenirala i austrijska policija jer je jedna od putnica koja se nije uspjela ukrcati stala na vrata autobusa i tako ga spriječila da krene...

Kad je autobus iz Beča stigao na Glavni kolodvor u Grazu, u njemu je bilo još pet mjesta, a onih koji su imali karte i rezervacije dvadesetak, požalile su nam se dvije čitateljice. Bio je to autobus iz Beča preko Graza i Varaždina za Zagreb, a u Graz je stigao u nedjelju u 19.30. 

- Svih dvadesetak ljudi koji su čekali autobus iz Beča u Grazu imali su povratne karte, a rezervirali su mjesto kod gospođe Milene. Nju treba zvati, pa kaže da vas je stavila na popis putnika, no za to nemate potvrdu. Pojavila se na kolodvoru nakon brojnih poziva ogorčenih putnika. Pitali su je kako rezervirati da budu sigurni da će ih mjesto čekati. Mladić je rekao da se više puta nije uspio ukrcati u bus, a rezervirao je na razne načine, putem interneta, na kolodvoru ili kod nje - ogorčena je čitateljica. 
Čitateljica radi u Grazu i često putuje u Zagreb. Ovoga puta dopratila je prijatelje koji su joj bili u posjetu. 

Objediniti popis rezervacija

- Ovakve situacije često se događaju, pogotovo u vrijeme blagdana. Problem je neobjedinjen sustav rezervacije karata i neodgovorno ponašanje prijevoznika. Putnici rezerviraju karte, a onda ostanu na hladnoći. Ja imam gdje spavati, no većina putnika nema. Nešto se napokon mora promijeniti - dodala je.

U nedjelju je intervenirala i austrijska policija jer je jedna od putnica koja se nije uspjela ukrcati stala na vrata autobusa i tako ga spriječila da krene.

- Kad je policija došla, Milene više nije bilo, no nazvali su je i navodno im je obećala da će doći drugi bus iz Zagreba. Policija je putnicima ponudila da ga čekaju u postaji blizu kolodvora. Moramo zahvaliti vozačima jer su ostali pribrani i pristojni, a u nezavidnoj su situaciji jer se svi prvo okome na njih, no oni tu ne mogu gotovo ništa. Vozači su već po polasku iz Beča centrali javili da imaju puni autobus - napomenula je čitateljica. 

Pisati prigovor prijevozniku

- Radi se o nepoštenoj poslovnoj praksi koja je sukladno članku 31. Zakona o zaštiti potrošača zabranjena. Putnicima savjetujem da prema članku 10. istog Zakona podnesu pisanu reklamaciju na uslugu te zahtjev za povrat novca za cijenu karte i nastale troškove što može biti cijena smještaja radi nemogućnosti ulaska u autobus, cijena prijevoza do stanice i nazad te za troškove eventualno nastale štete - savjetuje Hana Jurić iz istarskog potrošača. Dodala je da se prijevoznik na reklamaciju mora očitovati u roku 15 dana, a ako ne dobiju odgovor ili njime nisu zadovoljni, savjetuje da se obrate drugom stupnju, Povjerenstvu. Dužno se očitovati u 30 dana od primanja dopisa.

Ako opet dobiju nezadovoljavajući odgovor ili se pružatelj ogluši na dopis, mogu ih prijaviti Tržišnoj inspekciji. 

- Žao nam je zbog neugodnosti koje su imali putnici. Kao prijevoznik i kooperant s Croatia-Busom na toj liniji ni najmanje nismo pridonijeli neugodnoj situaciji 17. prosinca, a o sličnima nemamo saznanja. Prozvana žena nije naš radnik - odgovorili su nam iz Autobusnog prijevoza iz Varaždina. 

Komentar smo tražili i Croatia bus, no nisu nam odgovorili. 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 134
ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!
NEVJEROJATNO

ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!

Policija nam je potvrdila kako ima informacija o nesreći, a nakon kojeg je došlo do sukoba kojeg istražuju...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno