Obavijesti

News

Komentari 52

Kome smo je gradili? Zatvorili Spaladium Arenu zbog duga

Kome smo je gradili? Zatvorili  Spaladium Arenu zbog duga
3

Dvorana je inače u javno-privatnom partnerstvu Grada Splita s konzorcijem koji čine tvrtke Konstruktor inženjering, Dalekovod i Institut građevinarstva Hrvatske

Zbog duga od oko 22 milijuna kuna zatvorena je  Spaladium Arena. U tu dvoranu uloženo je 70 milijuna eura, a otvorena je za Svjetsko prvenstvo u rukometu 2009. godine. Dvorana je u javno-privatnom partnerstvu Grada Splita s konzorcijem koji čine Konstruktor inženjering, Dalekovod i Institut građevinarstva Hrvatske. 

Nikad nije niti bila dovršena, a niti isplativa. 

Tvrtka "Sportski grad TPN" , koja u ime vlasnika upravlja dvoranom, potražuje 21,5 milijuna kuna od Grada Splita za najam. Spaladium Arena duguje Poreznoj upravi 2,6 milijuna kuna, blokiran im je račun, a imaju i stotine tisuća kuna neplaćenih režija.

- Sve tehničke dozvole i atesti su istekli, nema osiguranja, tako da nismo ništa ugovarali od novih događanja. O eventualnom stečaju i budućnosti će odlučivati Grad, Vlada, konorzciji triju tvrtki i kreditori – poručio je Renco Posinković.

Grad Split je, prema ugovoru koji je potpisala bivša HDZ-ova gradska vlast pod okriljem politike tadašnje Vlade Ive Sanadera, bio je dužan plaćati 3,6 milijuna kuna što su činili do prosinca 2010. godine.  Iz Grada za spas Arene traže da im Vlade da ustupi vlasništvo nad zemljištem u Lori na kojem se nalazi Arena što bi omogućilo izgradnju planiranog poslovnog tornja, dijela vrijednog 147 milijuna eura za komercijalne sadržaje. Od prihoda komunalija bi se, kako najavljuje iz Grada Splita, plaćao najam dvorane.

- Arena je samo rashod za Grad, a ne postoji prihod za pokrivanje tog rashoda. Ne možemo financirati arenu jer ta sredstva nemamo u godišnjem proračunu. Tek kad se nastavi izgradnja, od novca iz komunalnog doprinosa moći se financirati najam dvorane – poručio je Jure Šundov, zamjenik splitskog gradonačelnika.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 52
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
KO ŽIV KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju
TOPLINSKI UDAR

KO ŽIV KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju

Danas Hrvatsku očekuje pretežno sunčano i izuzetno vruće vrijeme, s temperaturama koje dosežu i 36°C. Povremeno je moguća umjerena naoblaka i rijetki lokalni pljuskovi u unutrašnjosti Dalmacije
HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'
DRAMA U TORDINCIMA

HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'

Vozač je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, objavila je policija...