Obavijesti

News

Komentari 51

Sve istražuje policija: Bez struje ostao dio bolnice u Dubravi, netko je razvalio dio sklopke

Sve istražuje policija: Bez struje ostao dio bolnice u Dubravi, netko je razvalio dio sklopke

Netko je jutros provalio u ormarić za struju, i teškim metalnim predmetom razvalio dio sklopke. Riječ je o prostorima u koje ne može ući bilo tko. Tu su samo računala, a pacijenata ovdje nema

Kako neslužbeno doznajemo od upućenih u KB Dubrava, netko je jutros provalio u ormarić za struju, i teškim metalnim predmetom razvalio dio sklopke. Riječ je o prostorima u koje ne može ući bilo tko, i gdje se nalazi dio administracije odnosno prostorije liječnika s računalima. Pacijenata ovdje nema, tako da nitko nije bio ugrožen. U blizini se, doznajemo, nalazi soba sa serverima, u kojoj međutim nije nestalo struje. 

- Čini se da je ovo napravio ipak netko tko je znao što radi - rekli su nam upućeni izvori. Odmah je pozvana policija.

Zagrebačka policija dobila je dojavu da u KB Dubrava imaju probleme sa strujom.

Izvidi su trenutno u tijeku, a više informacija očekuje se nakon očevida, doznajemo.

Kako se može čuti od ljudi u bolnici, nije im jasno zašto bi netko ovo napravio. To je dio 2. gdje su sobe liječnika s računalima, a njih nekoliko radi u Primarnom respiracijskom centru.

- Očito ovakvi događaji više nisu rezultat slučajnosti, jer za razbiti vrata na ormaru i teško oštetiti masivnu električnu sklopku potrebno je imati namjeru, vremena i teškog alata. Najkraće, ovo se može smatrati namjernim oštećenjem, a nadam se da će policija, kojoj je prijavljen cijeli događaj, utvrditi sve činjenice i odgovorne. Ono što je važno, poduzeli smo i dodatne mjere zaštite objekta i sigurnosti pacijenata i osoblja bolnice - izjavio je za HTV v.d. ravnatelja Klinike bolnice Dubrava prof. dr. sc. Ivica Lukšić.

Očekuje se službeno priopćenje Ministarstva zdravstva o događaju. 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 51
ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!
NEVJEROJATNO

ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!

Policija nam je potvrdila kako ima informacija o nesreći, a nakon kojeg je došlo do sukoba kojeg istražuju...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno