Obavijesti

News

Komentari 123

VIDEO Totalni raspašoj nakon Thompsonova koncerta: 'Satima čekamo da izađemo. To je užas'

VIDEO Totalni raspašoj nakon Thompsonova koncerta: 'Satima čekamo da izađemo. To je užas'

Na cestama DC1, DC60 i DC219 te lokalnim i županijskim cestama prema Trilju, Otoku i Obrovcu Sinjskom još uvijek su velike gužve. HAK upozorava na duge kolone i zastoji te moli vozače za strpljenje

Ne znam što bih rekla, strašno! Cijela noć čekanja... Došli smo organiziranim autobusom. Svi autobusi parkirali su se na dogovoreno mjesto, a i dalje se nitko nije mogao pokrenuti cijelu noć, tako nam jutros opisuje stanje čitateljica koja je sinoć prisustvovala koncertu Marka Perkovića Thompsona u Sinju.

Prema procjenama organizatora, koncertu je prisustvovalo više od 150 tisuća ljudi, a posljedice takve posjećenosti i potpuno zakazale organizacije osjećaju se i jutros. Kolone, zastoji, iscrpljeni posjetitelji koji su noć proveli zarobljeni u vozilima.

POGLEDAJTE VIDEO: 

Pokretanje videa...

Gužve u Sinju potrajale dugo u noć 02:31

- Oko 7:15 smo krenuli autom u koloni izlaziti iz grada. Čekamo skoro šest sati, a sad se pomalo krećemo. Vozili smo pet sati do Sinja jučer, na Viru smo na odmoru - govori nam druga čitateljica.

Gužve i prometni kolapsi zabilježeni su i do 20 kilometara izvan grada. Koncert je kasnio jedan sat zbog masovnog dolaska ljudi u posljednji trenutak, a završio je nešto nakon jedan sat ujutro. No, ono što je uslijedilo bila je potpuna blokada prometnica. Mnogi su noć proveli zarobljeni u vozilima bez mogućnosti da napuste grad.

- Organizacija je nula. Previše karata u prodaji, nije bilo mjesta, ljudi su se gurali, gazili… Narod zarobljen na parkingu do zore. Niko se nije micao s autom ni metar. Djeca u autima bez jela i pića, a sve je bilo zatvoreno. Policije nigdje, kao da je svijet bez pomoći. Sramota. Taj organizator... Nikad više da se ponovi ovako nešto - govore nam ogorčeni čitatelji.

Na državnim cestama DC1, DC60 i DC219 te lokalnim i županijskim cestama prema Trilju, Otoku i Obrovcu Sinjskom još uvijek su velike gužve. HAK jutros upozorava na duge kolone i zastoji te moli vozače za strpljenje.

- Kolona je takva da vozimo dvije minute polako i onda stanemo. Organizacija od strane grada je dno dna - naglašava nam treći čitatelj.

POGLEDAJTE VIDEO: 

Pokretanje videa...

Prometni kolaps u Sinju 00:59

Organizirani autobusi iz Sinja počeli su se kretati tek ujutro, a brojni posjetitelji još uvijek pokušavaju napustiti područje. 

- Organizacija koncerta je katastrofalna. Ovo još nikad nisam doživio. Ljudi spavaju na cesti u ugašenim automobilima. Sramota od organizatora. Ljut sam i ogorčen. Kada nam treba uzeti novac tu su brzi, a kada se treba organizirati kretanje nigdje ih nema. Nikad više na nijedan veći koncert - govori nam ogorčeni čitatelj.

- Od 1 ujutro pokušavamo izaći iz grada, još uvijek ne uspijevamo. Veliki je kaos - govori nam drugi čitatelj.

Uz to, prema informacijama iz PU splitsko-dalmatinske, šest ljudi je privedeno zbog pjevanja i poticanja na neprimjereno ponašanje, među njima i jedna žena koja je u centru Sinja puštala pjesme neprimjerenog sadržaja. Od 55 ljudi oduzeto je čak 189 komada pirotehnike, a dvojica muškaraca privedena su i zbog kršenja zabrane letenja.

Veliki koncert Marka Perkovića Thompsona u Sinju Obožavatelji na velikom koncertu Marka Perkovića Thompsona u Sinju Obožavatelji na velikom koncertu Marka Perkovića Thompsona u Sinju
199

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 123
ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!
NEVJEROJATNO

ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!

Policija nam je potvrdila kako ima informacija o nesreći, a nakon kojeg je došlo do sukoba kojeg istražuju...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno