News

Komentari 3

Vodio Zadrugu, sad želi Zabok: 'Mi ćemo biti korak naprijed'

Vodio Zadrugu, sad želi Zabok: 'Mi ćemo  biti korak naprijed'

Inicijativa ‘Zabok, naš grad‘ predstavila je i programske smjernice. To su izgradnja doma za starije, rješavanje prometne blokade Zaboka u kojoj se našao, revizija financija, zaokret u socijalnoj politici

Frontmen Zadruge Krešimir Končevski kandidat je za gradonačelnika Zaboka i nositelj nezavisne liste političke inicijative ‘Zabok, naš grad’, piše Ni Zagorje malo.

Končevski je najavio jednu novu, uključivu politiku razvoja i upravljanja Gradom, potpuno različitom od aktualne. Upravo zbog nezadovoljstva načinom na kojim vladajući sada vode Grad, prihvatio je poziv inicijative da bude njihov kandidat.

– Ljudi s liste su ljudi koji misle svojom glavom. Vjerujem da ćemo krenuti politikom koja bi trebala biti otvorena prema građanima, slušati ih i razmišljati o njihovim potrebama. Biti njihov servis, a ne neko nedostupno tijelo koje treba prositi i moliti za one stvari za koje Grad i služi – najavio je Končevski tijekom predstavljanja kandidature.

– Ja držim do svoje riječi i moja će ekipa biti jedan korak naprijed u odnosu na to što su građani navikli do sada – istaknuo je.

Inicijativa ‘Zabok, naš grad‘ predstavila je i programske smjernice. To su izgradnja doma za starije, u čiji bi se projekt trebale uključiti sve općine i gradovi, kako bi Zagorje imalo smještaj za umirovljenike koji ne mogu platiti visoku cijenu privatnih domova. Prioritet su im rješavanje prometne blokade Zaboka u kojoj se našao, revizija financija, zaokret u socijalnoj politici i izvlačenju novca iz EU fondova, financiranje iz proračuna po jasnim kriterijima, a ne po babi i stričevima…

Listu Krešimira Končevskog podupiru platforma Možemo!, a javnu potporu za kandidaturu došli su mu dati Romeo Vincelj, predsjednik zagorskog Glasa, predsjednik Zelene alternative Zorislav Antun Petrović te kandidat za gradonačelnika Krapine Adalbert Turner Juci, ‘brat’ po mikrofonu.

Najčitaniji članci