Obavijesti

News

Komentari 8

Zagrepčanin Matej (44) osvojio 'Sto milja Velebita': Trebala su mi 23 sata da istrčim 160 km!

Zagrepčanin Matej (44) osvojio 'Sto milja Velebita': Trebala su mi 23 sata da istrčim 160 km!

Matej je srušio osam godina star rekord zahtjevne staze. Trčanje je strast koju dijeli sa suprugom Margitom

Trčanjem se bavim već dugo, a Velebit Ultra Trail, ili 'Sto milja Velebita', počeo sam sanjati još 2018. godine, kad je ta utrka prvi put organizirana. Tad se nisam prijavio jer sam mislio da nisam spreman, no ubrzo mi je bilo žao. Tako je želja da je jednog dana istrčim s godinama sve jače tinjala, no trebalo je čekati osam godina da se utrka zaista ponovi. Kad se ove godine pružila prilika, bio sam siguran u to da sam spreman i vrlo sam sretan što sam to potvrdio rezultatom. Rekao nam je to Zagrepčanin Matej Ivančić (44), pobjednik ovogodišnje utrke "Sto milja Velebita", koja je bila proteklog vikenda. Ne samo da je u utrci pobijedio nego je postao prvi čovjek u povijesti koji je tih iznimno teških 160 kilometara istrčao za manje od 24 sata. Točnije - za 23 sata i 33 minute!

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 8
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
KO ŽIV KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju
TOPLINSKI UDAR

KO ŽIV KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju

Danas Hrvatsku očekuje pretežno sunčano i izuzetno vruće vrijeme, s temperaturama koje dosežu i 36°C. Povremeno je moguća umjerena naoblaka i rijetki lokalni pljuskovi u unutrašnjosti Dalmacije
HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'
DRAMA U TORDINCIMA

HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'

Vozač je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, objavila je policija...