Komentari 76

Dinamo je i u uzvratu svladao Slaven i ušao u 17. finale Kupa

U uzvratnoj polufinalnoj utakmici Hrvatskog kupa nije bilo iznenađenja te je Dinamo još jednom dobio Slaven 2-1 golovima Čopa i Brodića i ušao u finale s ukupnih 4-1

Nogometaši Dinama u uzvratnoj utakmici polufinala nisu dopustili nikakvo iznenađenje protiv Slaven Belupa te su na rutinski način sačuvali prednost iz Koprivnice izborivši finale Hrvatskog kupa.

'Modri' su nakon prve utakmice na Maksimir donijeli prednost od 2-0, no, dakako, nisu je čuvali, već su s 2-1 ponovo pobijedili 'farmaceute' i prošli u svoje 17. finale s ukupnih 4-1.

Pred polupraznim Maksimirom Mamićeva momčad je bez ozlijeđenih Ademija i Soudanija igrala onoliko koliko joj je bilo potrebno za maksimalnu šestu pobjedu nad Slavenom ove sezone.

Dinamo je poveo iz prve prave prilike na utakmici, a vodstvo je donio Duje Čop matiravši Picaka u suprotni kut nakon što mu je Halilović asistirao na desnu stranu 16-erca. Napadaču 'modrih' to je sedmi gol u ovom natjecanju.

Samo minutu kasnije Slaven je mogao izjednačiti, ali Novinić s par metara je zapucao čisti 'zicer' pogodivši Ježinu.

U nastavku gosti su ipak zabili prvi gol u polufinalu, a za to se pobrinuo Nikola Rak, koji je pobjegao Dinamovoj obrani te je neometan matirao golmana 'modrih'.

No Dinamo je ipak vratio vodstvo u završnici, a svoj prvi seniorski gol zabio je Fran Brodić pogodivši s 18 metara, dok se lopta na putu gola odbila i prevarila golmana.

'Modri' će se za Rabuzinovo sunce 7. i 14. svibnja boriti protiv Rijeke, koja je izbacilu Istru 1961.

LIVE

90' Gotova je utakmica. Dinamo je slavio 2-1 i s ukupnih 4-1 je prošao u finale Hrvatskog kupa.

83' GOOL! Dinamo vodi 2-1 protiv Slavena u završnici utakmice. Izgleda da će 'modri' do finala Kupa s još jednom pobjedom nakon što je sjajan gol s 18 metara zabio Fran Brodić, čija se lopta odbila na putu do gola i prevarila golmana.

59' Prva prilika Dinama u nastavku. Fernandes se našao sam na desnoj strani 16-erca, ali je u izglednoj prilici pogodio golmana Picaka

52' GOOL! Slaven je izjednačio na 1-1. Nikola Rak pobjegao je zaspaloj Dinamovoj obrani te je oči u oči bez poteškoća matirao Ježinu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Dinamo korača prema finalu Kupa s ukupnih 3-0 protiv Slavena

41' Fernandes je u izglednoj situaciji po lijevoj strani mogao zabiti gol, ali se sapleo te slabo pucao što je obranio Picak

33' Halilović je pokušao zaprijetiti s 20-ak metara, no pucao je malo iznad gola Slavena

28' Na drugoj strani Slaven je mogao ekspresno izjednačiti, no Novinić je s par metara nakon asista Pranjića pucao ravno u Ježinu

27' GOOL! Dinamo vodi 1-0 protiv Slaven Belupa. U prvoj pravoj akciji mrežu gostiju zatresao je Čop u suprotni kut nakon što ga je na desnoj strani proigrao Alen Halilović.

20' Nakon 20 minuta igre malobrojni navijači nisu mogli vidjeti prilike ni od jedne momčadi

1' Počela je utakmica. Nogometaši Dinama brane prednost od 2-0 u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa protiv Slavena na Maksimiru.

Dinamo: Ježina - Leko, Šimunović, Šimunić, Lima - Antolić, Pavičić, Cleyton - Halilović, Fernandes, Čop

Slaven: Picak - Pranjić, Grgić, Fuštar, Melnjak - Crepulja, Brlek, Delić, Čanađija, Rak - Novinić