Komentari 115

Strømsgodset svladao Dinamo na pripremama, izgubio i Split

2

Nogometaši Dinama i Splita poraženi su od Strømsgodseta odnosno Aaraua 2-0 na startu inozemnog dijela priprema u španjolskoj La Mangi odnosno turskom Beleku

Nogometaši Dinama niti u drugoj pripremnoj utakmici ove godine, prvoj u La Mangi, kampu na jugoistoku Španjolske, nisu uspjeli doći do pobjede. Nakon remija bez golova s Celjem, pobijedio ih je norveški sastav Strømsgodset 2-0.

Norveškom doprvaku iz prošle sezone pobjedu su donijeli Flamur Kastrati te Øyvind Storflor golovima u 40. odnosno 54. minuti. Strømsgodset je tako nastavio seriju neporaženosti na 13. utakmicu.

- Nismo bili pravi danas. Oni su bili čvršći, agresivniji i brži od nas jer smo mi bili dosta teški. Na sve te objektivne probleme koje smo, s obzirom na fazu priprema, djelomično i očekivali, još smo i komplicirali, tako da na kraju nije dobro izgledalo. U porazu treba tražiti pozitivne stvari, pojedinci su danas vidjeli kako ne može i kako nije dobro - rekao je trener "modrih" Zoran Mamić nakon utakmice.

Mamić je dao dvjema momčadima po jedno poluvrijeme dan nakon što su stigli u Španjolsku iz Zagreba i nakon dva odrađena treninga. Osim poraza, mogu ga brinuti ozljede Alexandra Mățela te Josipa Pivarića koji su zbog ozljeda izašli iz igre u 29. odnosno 45. minuti.

- Nisam baš sretan zbog ozljede Pivarića, mislim da je ova utakmica prošla i bez toga. Takve se situacije trebaju izbjegavati, posebno na prijateljskim utakmicama i nadam se da ni njegova ozljeda, kao ni ona Mățelova, neće biti ozbiljne.

Prvu utakmicu na inozemnom dijelu priprema porazom je završio i Split, i to istovjetnim rezultatom (2-0). Bolji je od izabranika Gorana Sablića u turskom Beleku bio posljednji sastav švicarskog prvenstva, Aarau. Strijelci su bili Zoran Josipović (37') i Daniele Romano, a Sablić je, kao i Mamić, promijenio kompletnu momčad nakon prvih 45 minuta.

Do kraja španjolskog dijela priprema Dinamo očekuje utakmica protiv vodećeg poljskog sastava Piasta Gliwice (petak), dan poslije igra protiv moskovskog CSKA, 2. veljače protiv bugarskog Liteksa, a generalku pred nastavak domaćih obveza ima protiv ukrajinskog Šahtara.

Prije povratka u Hrvatsku splitovce čekaju okršaji protiv austrijskog Sturma, makedonske Škendije, gruzijskog Dinamo Tbilisija te slovačkog Slovan Libereca.

Dinamo protiv Strømsgodseta (0-2):

• 1. poluvrijeme: Eduardo - Mățel (od 29' Stojanović), Benković, Schildenfeld, Pivarić - Pavičić, Antolić - Soudani, Šovšić, Fernandes - Henríquez
  • 2. poluvrijeme: Ježina - Stojanović, Gonçalo, Soldo - Musa - Rog, Machado - Olmo, Ćorić, Brekalo - Hodžić

Split protiv Aaraua (0-2):

• 1. poluvrijeme: Zagorac - Oremuš, Majstorović, Rrahmani, Vitus - Vidović, Blagojević, Barcenas - Bagarić, Arroyo, Pešić
  • 2. poluvrijeme: Duka - Miljković, Galović, Vrgoč, Obšivač - M. Jukić, Jakić, Grubišić - Franjić, Špehar (od 76' Samac), Roglić