Obavijesti

News

Komentari 63

Odlične vijesti za bauštelce: Njemačka podigla minimalac!

Odlične vijesti za bauštelce: Njemačka podigla minimalac!
1

Sindikati i poslodavci u građevinskoj branši u Njemačkoj dogovorili su se o novoj minimalnoj satnici za građevinske radnike koja će iznositi 12,55 eura za pomoćne te 15,40 eura za kvalificirane radnike

- Sada su na redu poslodavci koji trebaju ukloniti posljednje zapreke za podizanje donjih granica satnica u građevinskom sektoru, rekao je Robert Feger, predsjednik sindikata građevinaca IG BAU nakon što su sindikati i formalno prihvatili dogovor postignut s poslodavcima u prosincu.

Prema tom dogovoru minimalna satnica u građevinskom sektoru porast će od 1. travnja za 35 euro centa na 12,55 eura za pomoćne radnike na građevini.

Za kvalificirane radnike minimalna satnica raste za 20 euro centa na 15,40 eura. Povišenje satnice za kvalificirane građevince odnosi se na savezne zemlje koje su nekada pripadale Zapadnoj Njemačkoj. Za istočne savezne zemlje dogovor još nije postignut.

Od novih minimalnih satnica će, kako je priopćio IG BAU, profitirati više od 200.000 zaposlenih u građevinskom sektoru.

Ukupno je u toj branši u Njemačkoj zaposleno oko 820.000 radnika.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 63
ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!
NEVJEROJATNO

ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!

Policija nam je potvrdila kako ima informacija o nesreći, a nakon kojeg je došlo do sukoba kojeg istražuju...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno