Komentari 13

Alcarazov hat-trick: Srušio je i Alexa Zvereva i osvojio Madrid

4

Prije nekoliko je dana napunio 19 godina, a na putu do naslova rušio je Nadala, Đokovića i Zvereva. Carlos Alcaraz pobjednik je Mastersa

Mladi Španjolac Carlos Alcaraz, koji je u četvrtak proslavio 19. rođendan, pobjednik je ATP turnira tenisača iz serije "masters 1000" u Madridu, on je u finalu za samo sat vremena svladao branitelja naslova Nijemca Alexandera Zvereva 6-3, 6-1.

Novak Đoković VIDEO

Alcaraz je do naslova u Madridu stigao svladavši prva tri nositleja turnira, u petak je u četvrtfinalu nadigrao "kralja zemlje", sunarodnjaka Rafaela Nadala, u subotu je u epskom polufinalu nakon više od tri i pol sata borbe pobijedio i prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića, da bi u nedjelju bio predobar za Zvereva, koji je slavio u Madridu 2017. i 2021. godine.

ATP Masters 1000 - Madrid Open
Zbog šaha je rušio Rafu Nadala i Đokovića, u Lijepoj Našoj je sve počelo, a slavio je s Modrićem

Za Alcaraza je ovo peti ATP naslov u karijeri iz isto toliko finala. Prvi turnir osvojio je lani u Umagu, da bi ove godine slavio u Rio de Janeiru, Miamiju i Barceloni.

Zverev, pak, nije uspio u svom 30. ATP finalu stići do 20. naslova.