Komentari 104

Bez golmana ne ide: Alilović je statistički najgori na prvenstvu

5

Alilović nas je toliko puta spašavao, no protiv Norveške je zakazao. Zajedno sa Stevanovićem, u drugom dijelu ostao je bez obrane. Statistički, najgori je golman

Kauboji su izgubili u drugom kolu Eura od Norveške 34-31 i zakomplicirali situaciju. Nakon pobjede Bjelorusije protiv Islanda u drugoj utakmici, Hrvatska može čak i ispasti, a to bi nam bilo prvi put u 14 godina da ispadamo u prvom krugu.

- Nismo bili koncentrirani, a kad smo im razbranili golmana, izgubili smo utakmicu - rekao je naš kapetan Marko Kopljar nakon prvog poraza Kauboja na Euru.

Golman je u rukometu pola momčadi. Naravno, njegove izvedbe usko su povezane s obranom i čvrstoćom u obrani. A tu nismo bili dobri. Kad je tako, ni golmani nam ne briljiraju. Blago rečeno. Hrvatski golmanski par Alilović - Stevanović u drugom dijelu protiv Norveške ostao je na - nuli. Nula obrana. Tako se ne može nikoga dobiti.

Ivan Stevanović spašavao nas je protiv Bjelorusije, Mirko Alilović bio je dobar samo prvo poluvrijeme protiv Norveške. U drugom je nestao. Sve je ulazilo Norvežanima.

Pogled na statistiku govori da je Alilović najgori golman nakon tri odigrana kola. Od 47 udaraca, Mirko je obranio 10 što je 21 posto obrana. A tako ne možemo dobiti ni Norvešku koja nije u vrhu europskog rukometa. Stevanović je šesti golman Eura s 36 posto obrana (od 28 udaraca obranio je 10 lopti). Stevanović je briljirao u prvom kolu protiv Bjelorusije, no protiv Norvežana je bio kao i Mirko - neprepoznatljiv.