Komentari 11

Bogdanović dvoznamenkast u pobjedi u ludoj noći NBA lige

1

Čak šest utakmica u noći s utorka na srijedu po hrvatskom vremenu završilo je s 5 ili manje razlike, a Chicago i Dallas odigrali su dva produžetka. Vratio se Durant

Brooklyn Netsi pobijedili su New York Knickse, a Bojan Bogdanović pomogao je s deset poena. Hrvatski reprezentativac započeo je susret u petorci, odigrao 40 minuta , pogodio pet od deset pokušaja za dvicu i promašio jedini pokušaj za tricu, uz dvije asistencije, dva skoka i jednu osvojenu loptu . Vrijedi istaknuti i +10 u rubrici +/-, što znači da su Netsi s njim na terenu napravili deset razlike.

Knicksi su imali posljednji napad na susretu na zaostatku od tri koša, ali Carmelo Anthony (20 poena) nije uspio donijeti produžetak, nego je Joe Johnson (22 koša) s linije bacanja potvrdio pobjedu.

- Mislim da je to bio dobar šut. Ne znam je li netko zvao timeout ili ne, išao sam na koš i imao sam čistu situaciju, dobar šut koji sam promašio - rekao je Anthony, a trener Knicksa Derek Fisher kaže kako suci nisu vidjeli da je zvao minutu odmora.

- Mahao sam da želim timeout da nacrtamo neku akciju, ali suci me nisu vidjeli - rekao je novak na klupi.

Curry pogodio za pobjedu

Gotovo identična situacija dogodila se na drugom kraju SAD-a. Golden State Warriorsi gubili su dva razlike, a Steph Curry povukao je posljednji napad "ratnika" u Oaklandu.

- Samo sam pomislio: Nemoj zvati timeout - rekao je Steve Kerr , trener Warriorsa.

I pogodio je, baš kao i Curry, koji je uspio povući svoj najdraži potez - tricu poslije lijevog driblinga, za pobjedu 98-97 i omjer 15-2 na početku sezone. Samo još Memphis može se pohvaliti s omjerom 15-2 u cijeloj ligi, nitko nema tri poraza, a četiri ekipe su na četiri poraza.

Aldridge utrpao 39 koševa

Jedna od njih je ona iz Portlanda. Trail Blazersi su u Denveru imali LaMarcusa Aldridgea u najboljem šuterskom izdanju, krilni centar zabio je 39 uz 11 skokova, a imao je i jednu asistenciju. Onu najvažniju na utakmici, za koš Robina Lopeza sekundu prije kraja utakmice, za pobjedu 105-103.

- Svi u dvorani mislili su da ću šutirati ako dobijem loptu . Zato sam se odlučio dodati Lopezu - rekao je Aldridge poslije 14. pobjede Portlanda u 18 utakmica ove sezone, kojom su potvrdili treće mjesto na zapadu.

Na teren se nakon ozljede stopala vratio Kevin Durant . U prvoj utakmici sezone zabio je 27 koševa, ali nije mogao pomoći Oklahomi da nadigra Anthonyja Davisa (25 koševa, 10 skokova, 6 osvojenih lopti, 4 blokade) i New Orleans Pelicanse.

Damjan Rudež zabio je dva koša za dvije minute u porazu u gostima kod Phoenixa, a u dva produžetka u Chicagu Derrick Rose ipak nije uspio biti heroj. Pogodio je tešku tricu od table kojom je izborio drugi produžetak protiv Dallas Mavericksa, no na kraju drugog produžetka s iste je udaljenosti promašio, pa je junak Monta Ellis , autor 38 koševa za Mavse.