Boston ostavio Philu na -34 i izjednačio u polufinalu Istoka

4

Domaćin je na poluvremenu imao +8 (57-49), a utakmica se prelomila u trećoj dionici koju je Boston dobio 35-16. Najbolji pojedinci susreta bili su Brown i Brogdon

U drugoj utakmici polufinalne serije Istočne konferencije, Boston je slavio 121-87 u TD Gardenu i poravnao omjer protiv Philadelphije.

Najbolji pojedinci susreta bili su Celticsi Jaylen Brown (25 poena, 9/17 iz igre) i Malcolm Brogdon (23 poena, 7/15 iz igre), dok je Jayson Tatum rano upao u problem s osobnima, a kasnije ga trener nije htio previše koristiti zbog velike prednosti pa je utakmicu završio sa samo sedam poena.

NBA: Playoffs-Philadelphia 76ers at Boston Celtics

Najviše u poraženoj momčadi ubacio je Tobias Harris (16 poena, sedam skokova), dok je Joel Embiid, koji nije igrao prvu utakmicu, dodao 15 poena (4/9), uz tri skoka, za 26:37 minuta na parketu. Utakmicu za zaborav odigrao je i James Harden koji je pogodio tek dva šuta iz igre (od 14) i susret završio s 12 poena.

Serija sad seli u Philadelphiju, treća utakmica na rasporedu je u noći s petka na srijedu u 1.30 sati.