Komentari 247

Četiri puta Messi: Sam isprašio Espanyol i srušio novi rekord

Četiri puta Messi: Sam isprašio Espanyol  i srušio novi rekord
6

Barcelona je dobila Espanyol u 37. kolu Primere 4-0. Zapravo, pobijedio ju je Messi koji je zabio četiri gola i postao najbolji strijelac u povijesti španjolskog prvenstva

Tek 12. minuta bilo je potrebno Barceloni, odnosno Messiju da psotigne gol na utakmici protiv Espanyola. Imali su nekoliko prilika Katalonci i ranije. Najozbiljnije je zaprijetio Alcantara u 10. minuti, ali njegov se udarac posred gola zaustavio u rukama golmana.

Pokušao je odgovoriti Espanyol, ali udarci iz daljine gostujuće momčadi bili su neprecizni ili tek lak plijen za Pinta.

Nastavak je donio samo jednu momčad i samo jedno ime, ono Argentinca. Espanyol će dobro upamtiti Messija, i to čak četiri puta. Rascupao se Leo u drugom poluvremenu, dvaput s bijele točke i jednom nakon proigravanja Adriana nakon kontre. Postigao je tako Argentinac nevjerojatnih 50 golova u prvenstvu.

Svojom goleadom protiv Espanyola Leo je ušao u povijest klupskog nogometa srušivši rekord Dudua Georgescua koji je u jednoj sezoni 1976./77. zabio 47 golova za Dinamo iz Bukurešta.

Messi je porušio još nekoliko rekorda ove sezone, postigao je svoj osmi hat-trick, zabio najviše u jednoj sezoni u klubu, postao najbolji strijelac Barcelone svih vremena i zabio najviše u sezoni španjolskog prvenstva, a prošlog je tjedna srušio i rekord Gerda Mullera.