Komentari 4

Čolak i Musa bez LP-a: Salzburg, Krasnodar i Midtjylland u eliti!

3

RB Salzburg, Krasnodar i Midtjylland zadnji su klubovi u skupinama Lige prvaka. Rusi i Danci ondje će debitirati, a ždrijeb grupne faze na rasporedu je u četvrtak

Nogometaši Salzburga, danskog Midtjyllanda i ruskog Krasnodara zadnji su sudionici grupne faze Lige prvaka nakon uzvratnih utakmica play-offa u srijedu.

Dinamovi 'krvnici' remijem ušli u Ligu prvaka nakon 25 godina!

U Solunu je Krasnodar slavio s 2-1, identičnim rezultatom kao i u prvoj utakmici u Rusiji, a Krasnodar će biti debitant u grupnoj fazi Lige prvaka. U vrlo nervoznoj utakmici s malo šansi Krasnodar se pokazao organiziranija ekipa i povela u 73. minuti kada je ubačaj Smoljnikova branič PAOK-a Ioannis Michalidis nesretno ubacio u vlastitu mrežu.

Champions League - Play-off - Second Leg - PAOK v FC Krasnodar

U 77. minuti Marokanac Omar El Kaddouri je glavom poravnao i donio šansu PAOK-, no nada je trajala samo minutu jer je nakon udarca Vilenhe u vratnicu na odbijenoj lopti najbrži bio Francuz Remy Cabella i pogodio za 2-1 Krasnodar. Mirko Antonio Čolak je za PAOK igrao od 65. minute, dok je Josip Mišić ozlijeđen izvan sastava.

U Salzburgu je domaćin s 3-1 nadigrao izraelski Maccabi i potvrdio prolaz s pobjedom 2-1 iz Tel Aviva. Poveli su Austrijanci golom Zambijca Patsona Dake u 16. minuti, da bi u 30. minuti Maccabi izjednačio preko Edena Karzaeva udarcem s 25 metara. Ključni trenutak utakmice zbio se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Baltaksa napravio prekršaj nad Koitom, a Mađar Dominik Szoboszlai iz kaznenog udarca donio novo vodstvo Salzburgu, da bi zbog protesta bio isključen trener Izraelaca Donis. U 68. minuti Daka je svojim drugim golom potvrdio prolaz,

Champions League - Play-off - Second Leg - FC Red Bull Salzburg v Maccabi Tel Aviv

Danski Midtjylland je kod kuće slavio protiv praške Slavije preokretom s 4-1 i nakon 0-0 iz Praga prvi puta se plasirao u grupnu fazu Lige prvaka. U Danskoj je praška Slavia povela već u 3. minuti golom Nigerijca Petera Olayinke, pa su Dancima trebala dva gola za prolaz, a zabili su ih čak četiri .U 65. minuti Gvinejac Sory Kaba je poravnao i donio nadu, a u 83. minuti Alexander Scholz je iz penala nakon igranja rukom Holeša donio danskom prvaku preokret. Nigerijac Ogochukwu Onyeka minutu prije kraja diže prednost na 3-1, a u sudačkoj nadoknadi Andreas Dreyer postavio konačnih 4-1. Hrvatski napadač Petar Musa ušao je u igru za goste u 72. minuti.

Champions League - Play-off - Second Leg - FC Midtjylland v Slavia Prague

Ždrijeb grupne faze je u četvrtak u 17 sati u Nyonu. Klubovi će biti podijeljeni u četiri jakosne skupine, a ždrijebat će se osam skupina po četiri kluba.

U najjačem razredu su pobjednik Lige prvaka (Bayern), pobjednik Europske lige (Sevilla) te prvaci šest najbolje rangiranih nacija koji se nisu kvalificirali putem jednog od naslova 2019/20. (Real Madrid, Liverpool, Juventus, PSG, Zenit, Porto).

U skupini ne mogu igrati klubovi iz iste zemlje, a najviše predstavnika u ždrijebu imat će Španjolci, Englezi, Talijani i Nijemci, po četiri kluba. Zanimljivo, Rusi će imati čak tri kluba.