Dalibor Šamšal ostvario rezultat života na 'Kralju' | 24sata

Dalibor Šamšal ostvario rezultat života na 'Kralju'

1

Mladi hrvatski skijaš Dalibor Šamšal sa startnim brojem 65 ušao je u drugu vožnju s jedanaestim vremenom prve vožnje i zaostatkom 1,06 za prvim

Bez obzira kako završio na kraju dana, mladi Dalibor Šamšal već je sada veliki pobjednik ovogodišnje muške utrke na Sljemenu. U prvom 'laufu' zauzeo je 11. mjesto sa startnim brojem 65 i ulaskom u drugu vožnju Riječanin je ostvario rezultat karijere. Za vodećim u prvoj vožnji Grangeom zaostao je samo 1.06 sekundi. Nikada se do sada Dacho nije uspio kvalificirati za drugu vožnju slaloma. Nevjerojatan uspjeh! Hrvatska po prvi puta u povijesti ima dvojicu skijaša u drugoj vožnji slaloma u Svjetskom kupu. U drugoj vožnji skijao je nešto opreznije sa ciljem da dođe do prvih bodova u Svjetskom kupu. I došao je osvojivši 21. mjeto na kraju utrke.
Dalibor Šamšal rođen je u Rijeci 25. 12. 1985. i višestruki je pobjednik Hrvatskog skijaškog kupa. Često ćete Dalibora čuti kako jedinog istinskog šampiona vidi u prijatelju i reprezentativnom kolegi Ivici Kosteliću. Mladić redovito trenira sa svojim idolom, a najjača skijaška disciplina mu je slalom, što je danas konačno i dokazao. Do ove utrke Dacho je redovito 'letio' sa staze, a jednom prilikom iskusni Ante Kostelić rekao je kako bi ponekad bilo dobro da Dalibor završi utrku. Samo da osjeti kako je to.
- San mi je osvojiti zlatnu olimpijsku medalju u slalomu - odgovor je koji Dalibor uvijek daje na pitanje o budućnosti. Sada je Riječanin osjetio kako je to osvojiti bodove u Svjetskom kupu i tko zna gdje mu je kraj.