Komentari 3

Dallas i Phila poravnali u seriji: Dončić je izludio obranu Sunsa

Slična je situacija u po jednom finalu obje konferencije jer su momčadi na 2-2 nakon četiri utakmice i nitko još nema prednost breaka. Utakmicu po utakmicu polako koračaju prema sedmom, odlučujućem susretu

U polufinalima konferencija stvari se polako kreću prema 'majstoricama'! Dallas Mavericksi su predvođeni Lukom Dončićem kod kuće poravnali rezultat protiv Phoenix Sunsa na 2-2 u playoffu pobjedom 111-101. Slovenski je reprezentativac ubacio 26 koševa uz sedam asistencija i 11 skokova te je izborio dosta prekršaja jer ga gostujuća obrana samo tako mogla zaustaviti.

NBA: Phoenix Suns at Dallas Mavericks

Goste je predvodio Devin Booker koji je ubacio 35 poena uz četiri skoka i sedam asistencija, a sljedeću utakmicu spomenuti protivnici igraju u Phoenixu, nakon čega se opet vraćaju u Dallas. Još nije bilo breaka, a sad prvu novu priliku imaju Mavericksi.

Curry poveo protiv Ja Moranta, Boston Celtics namučili prvaka

Ista je situacija i s Philadelphia 76ersima koji su ma domaćem terenu slavili s 116-108 protiv Miami Heata i tako poravnali na 2-2 u polufinalu istočne konferencije. Nakon što su u prvoj četvrtini nekako u samom kraju stigli u prednost, uspjeli su se odvojiti na osam razlike do poluvremena pa je sve bilo u pet razlike sve do četvrte četvrtine kad domaći odlaze na 101-87 i tako rješavaju susret.

NBA: Miami Heat at Philadelphia 76ers

Gostima za pobjedu nije bilo dovoljno ni 40 poena, tri skoka i šest asistencija Jimmyja Butlera, a kod domaćih je najkorisniji bio James Harden koji je ubacio 31 koš uz sedam skokova i devet asistencija. Sljedeća utakmica igra se u Miamiju 11. svibnja.