Komentari 2

Davis kup: Srbi još 'vise', dalje idu Francuska i Češka

1

Francuska Davis Cup reprezentacija pridružila se Hrvatskoj i Češkoj, selekcijama koje su već u subotu ostvarile ukupne pobjede u prvom kolu

Francuska se plasirala u četvrtfinale Davis kupa, te pridružila Hrvatskoj i Češkoj. U dvoboju prvog kola Svjetske skupine protiv Njemačke u Toulonu, na dvoranskoj tvrdoj podlozi, Francuzima su treći bod donijeli Julien Benneteau i Michael Llodra pobjedom u igri parova protiv Christophera Kasa i Philippa Kohlschreibera 3-1, nakon dva sata i 25 minuta igre. Francuzi će sljedeći dvoboj igrati protiv pobjednika dvoboja Španjolske i Švicarske (1-1 nakon prvog dana).
U beogradskoj Areni SAD i Srbija još vode borbu za prolaz dalje. SAD je u subotu dobio igru parova, te smanjio vodstvo domaćina na 2-1. Mike Bryan nije mogao zaigrati sa svojim bratom blizancem Bobom zbog problema s trbuhom, pa se Bobu Bryanu pridružio John Isner. Njih dvojica pobijedili su Janka Tipsarevića i Nenada Zimonjića 3-1 nakon tri sata i 6 minuta vrlo izjednačene borbe, u kojoj su do pobjede vrlo lako mogli doći i srpski tenisači. U tie-breaku prvog seta Tipsarević i Zimonjić su imali vodstvo 6-2, dakle, čak četiri vezane set lopte! Nisu ih iskoristili, kao niti petu nešto kasnije, što je vjerojatno prelomilo i cijeli meč. Srpski tenisači imali su set loptu i u tie-breaku trećeg seta. No, pobijedili su Amerikanci. Odluka o budućem suparniku Hrvatske u četvrtfinalu ipak će pasti u nedjelju.