Komentari 8

Djouahra, Hodža & Lepinjica... Tri laka komada 'kanarincima'

Prvo ime utakmice: Naïs Djouahra. Igrala je 100% riječka veza (Liber, Hodža, Lepinjica). 'Bijeli' bez Mitrovića, Pašalića i Frigana. Kranjska Gora je dala svoje, Rijeka se vraća Kvarneru

Nogometaši Rijeke uspješno su zaključili pripreme u Kranjskoj Gori. 'Bijeli' su s uvjerljivih 3:0 svladali slovenskog prvoligaša Koper i tako na najbolji mogući okončali svoj boravak u Sloveniji.

I bez Frigana, Mitrovića i Pašalića, Rijeka je kategorija više za Koper koji je koliko-toliko ravnopravan bio prvih 15-ak minuta i u samom finišu tekme.

Nije Rijeka 'letjela' travnjakom u Kranjskoj Gori, još su riječki dečki preteški za takve izvedbe, ali upravo je tome poslužilo ovih 12 dana u Sloveniji. Da se akumulira snaga i isprobavaju brojne taktičke varijante.

Rijeka bijelih snova 01:15

Rijeka - Koper 3-0

Kranjska Gora. Nogometno igralište Ruteč. Bez gledatelja. Sudac: Jerič. Pomoćnici: Pahulje i Jarmnik.

Strijelci: 1:0 Djouahra (43'), 2:0 Lepinjica (55'), 3:0 Hodža (60')

Rijeka (4-2-3-1): Labrović (od 46′ Zlomislić) - Veiga (od 61′ Smolčić), Galešić (od 61′ Agić), Krešić (od 61′ Dilaver), Čabraja (od 61′ Dujmović) - Lepinjica (od 61′ Petrovič), Hodža (od 61′ Banda) - Grgić (od 46′ Ampem, od 61′ Bogojević), Liber (od 61′ Janković), Djouahra (od 61′ Gajzler) - Ivanović (od 36′ Obregon)Trener: Sergej Jakirović.

Koper: Koprivec, Pabai, Diarra, Prce, Diaby, Ruedl, Omladič, Correia, Vešner Tičić, Barišić, Mulahusejnović (još su igrali: Palčič, Mittendorfer, Szapowalow, Groznica, Marsetič, Kambič, Kotnik, Krajinović, Osuji, Hrvatin, Suso). Trener: Zoran Zeljković.

Mišković presjekao: Jakirović ostaje u Rijeci, to je sva priča

Rijeka je prijetila u šestoj minuti. Djouahra je presjekao loptu i odigrao za Grgića koji je gurnuo za Ivanovića, a ovaj pao nakon kontakta s vratarem Kopera, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

U 28. Ivanović si je otvorio prostor na 18 metara, njegov udarac odbio je vratar Kopera. Lopta je došla do Grgića koji je pokušao iz prve, ali iz nepovoljnog kuta nije uspio pogoditi okvir gola.

U 32. minuti bijeli su bili blizu gola. Čabraja je ubacio iz slobodnog udarca, Hodža spustio loptu. Obrana Kopera nije dobro očistila opasnost, Djouahra je primirio kratko loptu na 17 metara, potegnuo iz prve - greda!

Ivanović: Najbolji na 'devetki', Olić je moj uzor, Jakirović opet stvara jaku, europsku Rijeku

Gosti su uzvratili dvije minute kasnije. Nakon ubačaja s desnog boka, udarac Kotnika otišao je preko grede. U 39. minuti dalekometni pokušaj Djouahre iz slobodnog udarca jednako tako ide - preko grede.

Dvije minute kasnije nova dobra akcije, novi lijep potez najboljeg igrača utakmice, Naisa Djouahre, ali udarac s ruba kaznenog prostora nije bio kvalitetan da bi ugrozio suparnička vrata.

I onda se otvorilo...

Gol! Djouahra, Lepinjica, Hodža

1-0 Rijeka je povela u 43. minuti. Veiga je izbio jednu loptu ispred suparničkog igrača, loptu je promašio Diarra. Djouahra je iskoristio neporeznost braniča Kopera, smirio loptu, napravio par koraka i poentirao.

2-0 u 55. minuti sjajna minijatura Ivana Lepinjice. Veznjak Rijeke prvo se izborio za loptu, petom sam sebi namjestio loptu na šut, a onda odličnim udarcem s dvadesetak metara zatresao suparničku mrežu.

3-0 u 60. minuti nova sjajna akcija Rijeke. Djouahra i Čabraja odigrali su dupli nas na lijevom boku, ubačaj je stigao do Libera koji je proslijedio loptu do Hodže, a mladi 'vatreni' bio neumoljiv.

Još Slaven Belupo

Blizu gola slovenski sastav bio je u 68. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, u sjajnoj prilici bio je Osuji, ali njegov udarac glavom s pet metara otišao je preko gola.

Mišković: Frigan? Prijelazni rok se ozbiljno zakuhava, dobro je!

Rijeka je odgovorila u 70. minuti Gajzler je odličnim dodavanjem pronašao Bandu koji je odigrao za Princea Ampema, ali udarac s 18 metara otišao je preko grede.

Nakon kratkog zatišja, u 82. minuti nova kontra Rijeke, Banda je u završnici odigrao za Jankovića čiji je udarac išao ravno u vratara Kopera koji je do počasnog gola zamalo stigao u 85. minuti, ali udarac Marsetiča zaustavila je vratnica.

Bijeli su ovom utakmicom zaključili pripreme u Kranjskoj Gori te se vratili u Rijeku gdje ih 14. srpnja očekuje generalka protiv Slaven Belupa.

Pašalić u Rijeci: Srce me dovelo. Znam Haalanda, on je i najveći radnik i zaje..nt u nogometu