Komentari 70

VIDEO Erceg kao uragan udarao i rušio Splićane! Nije isključen

4

Napadač Istre 1961 u prvom je poluvremenu protiv Hajduka napravio čak šest prekršaja, a žuti karton dobio je zbog rušenja Šarlije. Stopera 'bilih' srušio je još jednom, a istaknuo se i po "bodychecku" u golmana Hajduka

Kakav sam ja to igrač bez duela. Sada sam protiv Rudeša odigrao bez duela i do jednostavno nisam ja. Njima je lakše da ne ulazim u duel. Bolje da puno više ne govorim, jer svaki moj intervju se prati, dolaze dopisi iz HNS-a.

Rekao je to za Germanijak napadač Istre 1961 Ante Erceg, koji je privukao na sebe pažnju na utakmici 16. kola HNL-a između Puljana i Hajduka, ali iz pogrešnih razloga. Naime, Erceg je u prvom poluvremenu protiv "bilih" napravio čak šest prekršaja, od toga ih je nekoliko bilo na rubu crvenog kartona.

Zagreb: NK Rudeš i NK Istra 1961 u 15. kolu Prve HNL

Najprije je u 23. minuti produžio trk i namjerno se zabio u golmana Hajduka, Ivana Lučića, koji je pao na travnjak. Sudac Ante Čulina pozvao je napadača Istre na razgovor, ali je prošao bez opomene.

Zatim je zaiskrilo između igrača Istre i Hajduka nakon sukoba Devetaka i Sahitija, a u cijeloj je situaciji Marko Livaja primio Ercega za vrat. Kapetan Hajduka kažnjen je žutim kartonom.

Zaiskrilo u Puli! Livaja nasrnuo na Ercega i uhvatio ga za vrat

Erceg je nepodopštine nastavio u 39. minuti. Zaletio se u stopera Hajduka, Zvonimira Šarlija. Čulina je izgubio strpljenje, pa mu je konačno pokazao šuti karton. Ipak, Progledao mu je kroz prste u 43. minuti. Tada se Erceg još jednom zaletio u Šarliju i srušio ga na tlo.

VIDEO Sahiti i Livaja srušili Istru u sudaru punom tenzija, Hajduk zadržao lijepu prednost na vrhu

Vrlo je oštro Erceg ušao u duel i u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Ušao je u Pukštasa i srušio ga na tlo čvrstim duelom, ali Čulina se nije oglasio.

Dinamo i Istra sastali se u 11. kolu SuperSport HNL-a

Nakon kraja poluvremena na noge je skočila klupa Hajduka, koja se žalila na nesportsku igru nogometaša Istre.

Podsjetimo, prošle sezone Erceg je dobio  suspenziju od devet utakmica zbog trenutka ludila na utakmici protiv Rijeke. Radio je prljave prekršaje, psovao sucu pa iskidao blokić u koji zapisuje kartonirane igrače. Dobio je crveni karton i tešku suspenziju.

- Nije mi ništa to promijenilo u glavi. I dalje mislim da je suđenje jako loše, iako se na televiziji prezentira da je sve dobro. Vade samo sporne situacije, a ne gledaju općenito kako se sudilo, kakav je bio kriterij za pojedinu momčad. Meni je suđenje katastrofa, pogotovo nakon tog mog incidenta. Ne smijem napraviti nijedan faul, ne smijem ući u duel, jer mi stalno govore da ću dobiti žuti karton - rekao je Erceg za Germanijak.