Europski kup u kickboxingu: Karlovčani osvojili deset zlata!

7

Proteklog vikenda, od 9. do 11. veljače, u Karlovcu je održan Europski kup u kickboxingu "Karlovac Open 2018" koji je ugostio 1866 natjecatelja iz 28 država i 177 klubova s četiri kontinenta.

Natjecanje je održano u organizaciji domaćina kickboxing kluba Tigar Karlovac, pod pokroviteljstvom Središnjega državnog ureda za šport, predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović i HOO-a te domaćina, Grada Karlovca i Karlovačke županije.

Kroz tri dana natjecanja u svim disciplinama, koja su se održavala u dvije sportske dvorane, najveći broj bodova je ostvarila Mađarska, ukupno 224 boda, iza koje se na drugom mjestu plasirala Hrvatska sa ostvarenih 194 boda.

Mađarski klub Király Team ujedno je osvojio najveći broj zlatnih medalja, njih 26, Italija 17, dok je karlovački klub Tigar Karlovac osvojio 10 zlatnih medalja te je ujedno bio najuspješniji hrvatski klub na održanom Europskom kupu.