Komentari 30

Francuzi u drami izgubili od Danske i ostali bez medalje

Danska je u dramatičnom susretu za brončanu medalju nakon produžetaka pobijedila Francusku 35-32 i osvojila treće mjesto na Europskom rukometnom prvenstvu

Rukometna reprezentacija Danske osvojila je treće mjesto na Europskom prvenstvu nakon što je u susretu za broncu u Budimpešti nakon produžetaka pobijedila Francusku sa 35-32 (29-29, 13-14).

Hrvatska ostala bez polufinala Eura 01:00

Bio je to okršaj aktualnih olimpijskih prvaka Francuza, te aktualnih svjetskih prvaka Danaca, a na koncu su slavili Danci.

Dancima je to sedma medalja s europskih prvenstava pri čemu četvrta bronca nakon što su treći bili na tri uzastopna EURO-a (2002, 2004, 2006).

Dansku su do pobjede predvodili Jacob Holm sa 10, Niclas Vest Kirkelokke s pet, Rasmus Lauge sa četiri gola, te sjajni Niklas Landin sa čak 18 obrana.

Danska držala veliku prednost no ipak izgubila od velike Francuske koja odlazi u polufinale

Kod Francuza najefikasniji su bili Kentin Mahe s osam, te Hugo Descat sa sedam golova, dok je Vincent Gerard imao 17 obrana.

Francuska je bolje ušla u susret i nakon 12 minuta igre vodila je 9-5. No, Danci su u nastavku zaigrali daleko bolje i do poluvremena su smanjili na samo pogodak zaostatka (14-13).

U prvih deset minuta nastavka Danska je uspjela okrenuti rezultat i stići do tri gola prednosti (22-19). Uzvratila je Francuska i u posljednjih deset minuta ušla je s dva gola viška (26-24).

I Jović napao Horvata: Te alibi varijante mi ne prolaze! Pa ja sam igrao pod pet antibiotika

Međutim, četiri minute prije kraja Danska je izjednačila na 28-28, a pogotkom Lassea Svana minutu prije kraja i do vodstva 29-28. Izjednačio je Dika Mem 30 sekundi prije kraja susreta, a u preostalom vremenu Danci nisu uspjeli zabiti za pobjedu. Udarac Hansa Arona Mensinga Francuzi su uspjeli blokirati pa je susret otišao u produžetak.

Danska je prvi produžetak otvorila sa 3-0 golovima Rasmusa Laugea (2) i Jacoba Tandrupa, a Francuzima je nadu vratio Kentin Mahe smanjivši na 30-32. Međutim, kada je Jacob Holm vratio na +3, bila je to prednost koju Danska više nije  ispuštala, na koncu je završilo 35-32.

U finalu se sastaju Španjolska i Švedska.